Τηλυκράτης: Πρεμιέρα με το “δεξί” στο 91΄

Με το δεξί μπήκε ο Τηλυκράτης στις υποχρεώσεις του για την Γ΄ Εθνική, καθώς στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος που έγινε στην Άρτα, απέναντι στην Αμβρακία Κωστακιών, νίκησε με σκορ 1-0, χάρη σε τέρμα που σημείωσε ο μακρυγιάννης με ατομική προσπάθεια στο 91΄.

Οι παίχτες του Ανδρέα Παντζιαρά δεν πάταγαν καλά στα πρώτα 45 λεπτά του παιχνιδιού, με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι, να είχαν μια πολύ καλή στιγμή σε τετ α τετ του Σταμουλή στο 30΄ και δύο καλές στιγμές με τον Βασίλα στο 18΄ και 40΄, που δεν βρήκαν δίχτυα και έτσι είχαμε αυτό το 0-0.

Στην επανάληψη, όμως κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο και με τον Μαρκυγιάννη δύο φορές 51΄& 57΄, τον Τοντόροφ από κοντά στο 64΄ και στο δοκάρι του Ορφανού στο 75΄, μπορούσαν να πάρουν το προβάδισμα και ενώ όλα έδειχναν πως θα έχουμε μια λευκή ισοπαλία, ήρθε ο Μακρυγιάννης με ατομική προσπάθεια στις καθυστερήσεις και έδωσε την πρώτη νίκη του Τηλυκράτη για τη φετινή περίοδο.

Διαιτητής: Γιούργας (Κέρκυρας)

Βοηθοί: Σκορδίλης (Κέρκυρας), Τίκας (Θεσπρωτίας)

ΑΜΒΡΑΚΙΑ ΚΩΣΤΑΚΙΩΝ (Μπαλάφας): Βαρέλης, Τάσσος, Βασίλας, Πέτσας, Παπαρούνης, Βερλέκης, Παππάς (71’ Μπαλαδήμας), Ασπροποταμίτης (58’ Νταλάκας), Σιδηρόπουλος, Σταμούλης (66’ Σταμάτης), Μπεζεβέγκης

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ (Παντζιαράς): Καραγκούνης, Τσελάι, Καταγής, Πολυχρονίδης, Ιασωνίδης, Τοντόροφ, Περιστέρης (65’ Ορφανός), Κτενάς, Σιδέρης (65’ Γεωργάκης), Κοντογιάννης (84’ Βασιλείου), Μακρυγιάννης