Ξεκινάει την Κυριακή 11/9 και ώρα 17.00μμ το ταξίδι του Τηλυκράτη στη Γ΄ Εθνική από την Άρτα όπου θα αντιμετωπίσει την Αμβρακία Κωστακιών και μετά από 30….στάσεις, όπου θα περάσει από πολλά μέρη της Θεσσαλίας, Ηπείρου, Βορείου και Δυτική Ελλάδας, θα τελειώσει στη Λευκάδα, όπου την τελευταία αγωνιστική θα υποδεχθεί την Πίνδα Κίτρους.
Από τις 25 Ιουλίου ο Ανδρέας Παντζιαράς, με τους 23 παίχτες που είναι το φετινό ρόστερ των “κυανέρυθρων”, με τον περυσινό “κορμό” να είναι και φέτος εδώ, έχουν ξεκινήσει με αρκετό ενθουσιασμό και φιλοδοξίες να ετοιμάζονται, ώστε να είναι έτοιμοι για αυτό το ταξίδι.
Η ενδεκάδα με Luftetari
Τα φιλικά προετοιμασίας
Αμβρακικό Λουτρού 6-0(Νίκη)
Παναιτωλικός Κ20 1-0(Νίκη)
Θεσπρωτό 2-1(Νίκη)
Αμβρακία 0-0(Νίκη)
ΑΕ Καραισκάκη 2-0(Ήττα)
και με Luftetari 1-0(Ήττα)
To πάρε – δώσε στο μεταγραφικό παζάρι
Ήρθαν: Καραγκούνης, Γκιμούσης, Τοντόροφ, Ρομέο, Μπάλι, Μπρέγκου, Πολυχρονάκης, Βασιλείου, Κοντογιάννης και Κούσης
Έφυγαν: Θειακός, Σκαμνέλος, Καταγής Λ., Καταγής Γ., Πολίτης, Γεωργάκης, Δημουλιάς
Το ρόστερ
ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ
Γεώργιος Καραγκούνης (26-9-84)
ΑΜΥΝΤΙΚΟΙ
Κώστας Ιασωνίδης (1-10-85)
Τάσος Βρεττός (21-6-97)
Διονύσης Μπουρδούβαλης (17-3-95)
Ιωάννης Πολυχρονάκης (15-3-93)
Τζούλιο Μπρέγκου (17-7-93)
Παπακωσταντής Θεόδωρος (31-3-01)
Γιώργος Ορφανός (20-5-87)
Λεντιόν Μπαλί (21-1-91)
Ιωάννης Κοντογιάννης (1-6-96)
Ρεκατσίνας Θανάσης (4-9-01)
ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΙ
Φώτης Σίδερης (18-9-93)
Θεόδωρος Περιστέρης (24-4-96)
Γιάννης Γεωργάκης (18-6-87)
Μανώλης Κούσης (13-12-92)
Σταύρος Καλογερής (5-7-89)
Το πρόγραμμα του Τηλυκράτη
1η αγωνιστική 16η
Αμβρακία Κωστακιών-Τηλυκράτης Λευκάδας
2η αγωνιστική 17η
Τηλυκράτης Λευκάδας-Πιερικός
3η αγωνιστική 18η
Ολυμπιακός Βόλου-Τηλυκράτης Λευκάδας
4η αγωνιστική 19η
Τηλυκράτης Λευκάδας-Μαύροι Αετοί Ελευθερ.
|5η αγωνιστική 20η
ΑΕ Καραϊσκάκης-Τηλυκράτης Λευκάδας
6η αγωνιστική 21η
Τηλυκράτης Λευκάδας-Διαγόρας Σεβαστής
7η αγωνιστική 22η
Νίκη Βόλου-Τηλυκράτης Λευκάδας
8η αγωνιστική 23η
Εθνικός Φιλιππιάδας-Τηλυκράτης Λευκάδας
9η αγωνιστική 24η
Τηλυκράτης Λευκάδας-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
10η αγωνιστική 25η
Ρήγας Φεραίος-Τηλυκράτης Λευκάδας
11η αγωνιστική 26η
Τηλυκράτης Λευκάδας-Θεσπρωτός
12η αγωνιστική 27η
Αστέρας Πετρίτη-Τηλυκράτης Λευκάδας
13η αγωνιστική 28η
Τηλυκράτης Λευκάδας-ΑΕ Ιστιαίας
14η αγωνιστική 29η
Τηλυκράτης Λευκάδας-Απόλλων Λάρισας
15η αγωνιστική 30η
Πύδνα Κίτρους-Τηλυκράτης Λευκάδας