Τηλυκράτης – Νίκη Βόλου 1-0

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Τηλυκράτης, απέναντι στην ιστορική Νίκη Βόλου, με σκορ 1-0 με ένα γκολ που πέτυχε ο Μακρυγιάννης από τα αποδυτήρια(στο 3΄ λεπτό) και κατάφερε να το κρατήσει μέχρι το τέλος του αγώνα. Οι “κυανέρυθροι” θα μπορούσαν να το είχαν “καθαρίσει” στο πρώτο μέρος, όμως δεν σκόραρε δεύτερο τέρμα στις 2-3 καλές στιγμές που είχαν στην αντεπίθεση πέραν του γκολ, αλλά στην επανάληψη και ειδικά μετά την αποβολή του Βασιλείου, πιέστηκε πολύ από τους φιλοξενούμενους, με αποτέλεσμα να οπισθωχωρήσουν οι γηπεδούχοι για να κρατήσουν το αποτέλεσμα και τα κατάφεραν.

Το φιλμ του αγώνα

3’ 1-0 ο Τηλυκράτης. Ο Μακρυγιάννης μπήκε από αριστερά, πέρασε τον προσωπικό του αντίπαλο και με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Τζήμα

7’ Σέντρα του Μέτσε, κεφαλιά του Γαρυφαλλόπουλου, άουτ η μπάλα

18’ Ο Περιστέρης έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, το σουτ ο Βασιλείου, άουτ η μπάλα

36’ Σουτ του Μακρυγιάννη, άουτ η μπάλα

39′ Κίτρινη για τον Παρασκευαΐδη​

42’ Κεφαλιά του Βρεττού, αδύναμα στα χέρια του Τζήμα η μπάλα

44’ Κίτρινη για τον Βρεττό

50′ Ο Ναουμίδης πήρε την κεφαλιά στο κόρνερ του Κόλα, η μπάλα δεν πέρασε την γραμμή καθώς οι γηπεδούχοι έδιωξαν σωτήρια σε νέο κόρνερ

51’ Στο νέο κόρνερ την κεφαλιά ο Παρασκευαΐδης, δίπλα από το δεξί δοκάρι η μπάλα

59′ Εκτέλεση φάουλ εκτέλεσε από τον Κόλα, κεφαλιά ο Ναουμίδης άουτ η μπάλα

60΄ Ο Γαρυφαλλόπουλος, χαλάει τη φάση του δημιούργησε ο Μέτσε, καθώς ο πρώτος ήταν οφ σαιντ

63’ Δεύτερη κίτρινη και κόκκινη για τον Βασιλείου. Με 10 θα συνεχίσει ο Τηλυκράτης

68΄ Φάουλ από Παπαδήμα, κεφαλιά Παρασκευαϊδη, λίγο άουτ

72’Σε φάση διαρκείας η μπάλα στρώθηκε στον Δημολιό, με τον παίκτη της Νίκης να πιάνει αέρα και να χάνει σημαντική ευκαιρία

74’ Σέντρα του Δημολιού, κεφαλιά του Μέτσε, λίγο άουτ η μπάλα

83’ Κεφαλιά του Ναουμίδη από κοντινή θέση, έσωσε ο Καραγκούνης

90’ +2’ Κίτρινη στον Καραγκούνη

90+3’ Πλασέ του γε λίγο άουτ η μπάλα

90 +4’ Κίτρινη στον Αλεξανδρή

90 +4’ Κίτρινη στον Κτενά

90+4’ Τέλος του αγώνα

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Τηλυκράτης Λευκάδας (Ανδρέας Παντζιαράς): Καραγκούνης, Βρεττός, Καταγής, Πολυχρονάκης, Ιασωνίδης, Βασιλείου, Καλογερής, Κτενάς, Περιστέρης (64’ Τσελάι), Παπαδόπουλος Μ. (71’ Γεωργάκης), Μακρυγιάννης (85’ Μπουρδούβαλης)

Νίκη Βόλου (Στέφανος Ξηροφώτος): Τζήμας, Δημολιός, Παπαδήμας, Παρασκευαΐδης, Ναουμίδης, Μέτσε, Βέργος, Κόλα , Γαρυφαλλόπουλος, Κορέτα (85’ Αλεξανδρής), Μαλακασιώτης (46’ Πετράκος)