Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου – Τηλυκράτης 4-1(video)

Σε ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο, που δυσκόλευε τις προσπάθειες των ποδοσφαιρστών και με πολλά παράπονα από την διαιτητική τριάδα(αποβλήθηκε ο Παντζιαράς, έμεινε με 10 ο Τηλυκράτης από το 50΄) στο στρατόπεδο των “κυανέρυθρων”, ο Τηλυκράτης ηττήθηκε στα Τρίκαλα, από τους Μαύρους Αετούς Ελευθεροχωρίου με το βαρύ 4-1 για την 19η αγωνιστική της Γ΄ εθνικης.

Η διαμόρφωση του σκορ της αναμέτρησης σημειώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο, όπου ήρθαν και όλα τα γκολ, καθώς στο πρώτο 45λεπτο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια ισόπαλες χωρίς κάποιο τέρμα, με τον Τηλυκράτη να έχει τις καλύτερες φάσεις του παιχνιδιού, με καλύτερη στιγμή το δοκάρι του Παπαδόπουλου.

Οι γηπεοδύχοι μπήκαν πιο δυνατά στην επανάληψη, πήραν το προβάδισμα στο σκορ με 2 γκολ και με τους φιλοξενούμενους να συνεχίζουν με παίχτη λιγότερο. Οι παίχτες του Ανδρέα Παντζιαρά κατάφεραν να μειώσουν παρά την αριθμητική τους ανισότητα. Όμως οι γηπεδούχοι έδωσαν τέλος στο παιχνίδι στην αμέσως επόμενη φάση, ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο κατάφεραν και σημείωσαν και τέταρτο τέρμα.

Φάσεις-γκολ

Σουτ του Παπαδόπουλου η μπάλα άουτ μόλις στο 3′.

Σουτ του Γεωργάκη η μπάλα άουτ στο 8′.

Φάουλ με τον Καραστέργιο η μπάλα άουτ στο 9′.

Κλασική ευκαιρία με τον Ρόμπο το σουτ πάνω στους αμυντικούς στο 10′.

Μακρινό σουτ του Γεωργάκη η μπάλα άουτ στο 23′.

Σουτ του Σκόνδρα μπλοκάρει ο Καραγκούνης στο 25′.

Σουτ του Γιαννούλα η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ στο 29′.

Σουτ του Παπαδόπουλου η μπάλα στο δοκάρι στο 41′.

Σέντρα σουτ του Τσέλα αποκρούει ο Θεολόγης σε κόρνερ στο 45′.

Κόρνερ για το Ελευθεροχώρι την κεφαλιά ο Ρόμπος και το 1-0 στο 48′.

Αποβολή με δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Περιστέρη για σκληρό μαρκάρισμα στο 50′.

Εκτέλεση πέναλντι ο Σιαμπάνης και το 2-0 στο 54′.

Αποβολή του Προπονητή του Τηλυκράτη για εντονότατη διαμαρτυρία στον διαιτητή στο 56′.

Σουτ του Ορφανού μπλοκάρει ο Θεολόγης στο 58′.

Κόρνερ με τον ψύρρα την κεφαλιά ο Σκόνδρας μπλοκάρει ο Καραγκούνης στο 59′.

Σουτ του Σκόνδρα μπλοκάρει ο Καραγκούνης στο 60′.

Παραλίγο αυτογκόλ με τον Σκόνδρα στο 66′.

Σουτ του Σιδέρη η μπάλα άουτ στο 67′.

Φάουλ με τον Ψύρρα η μπάλα περνάει απ’όλους και καταλήγει άουτ στο 71′.

Σουτ του Παπαδόπουλου η μπάλα στα δίχτυα μειώνει ο Τηλυκράτης σε 2-1 στο 76′.

Διείσδυση του Κεχαγιά στην περιοχή το σπάσιμο στον Σιαμπάνη το γυριστό σουτ γκολ το 3-1 στο 77′.

Σέντρα του Τεντολούρη την κεφαλιά ο Σιαμπάνης χατ τρικ και το 4-1 στο 84′.

Φαόυλ με τον Παπαδόπουλο η μπάλα άουτ στο 89′.

Τελευταία επίθεση με τον Ψύρρα μόνος του το σουτ αποκρούει ο Καραγκούνης σε κόρνερ στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Πέλλας)

Βοηθοί: Δεμερτζής-Δέλλιος (Πέλλας)

ΜΑΥΡΟΙ ΑΕΤΟΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΧΩΡΙΟΥ: Θεολόγης, Τσιγαράς (70’ Φλιούκας), Τεντολούρης, Ρόμπος, Καραστέργιος (80’ Μουρίκης), Αετόπουλος, Σκόνδρας, Κεχαγιάς, Γιαννούλας (60’ Μπαλτιμάς), Ψύρρας, Σιαμπάνης

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Παντζιαράς): Καραγκούνης, Τσελάι (52’ Σιδέρης), Καταγής, Μπουρδούβαλης, Ιασωνίδης, Πολυχρονάκης, Περιστέρης, Κτενάς (67’ Κοντογιάννης), Γεωργάκης (55’ Ορφανός), Μακρυγιάννης, Παπαδόπουλος.