Τηλυκράτης – Ελευθεροχώρι Μαύροι Αετοί 3-0

Την πρώτη του εντός έδρας νίκη και την δεύτερη φετινή πέτυχε ο Τηλυκράτης με 3-0 επί των Μαύρων Αετών Ελευθεροχώρι, παίζοντας πολύ όμορφα για αρκετά διάστημα του παιχνιδιού, ενώ είχε τις ευκαιρίες και για περισσότερα γκολ.

Οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν πέναλτυ στο 8΄ λεπτό σε ανατροπή του Περιστέρη στον Ψύρρα και είχαν πολύ καλή στιγμή στο 25΄ σε σουτ του Σκόνδρα, ενώ στο 32΄ ο Μακρυγιάννης πήρε το ριμπάουντ από το σουτ του Περιστέρη στο δοκάρι και έκανε το 1-0 και λίγο αργότερα ο Τοντόροφ εκτέλεσε φάουλ και ο Σκόνδρας στην προσπάθειά του να διώξει έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 2-0.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να πάρουν κάτι από το παιχνίδι αλλά δεν τα κατάφεραν παρόλο που είχαν κάποιες ευκαιρίες. Ενώ και οι “κυανέρυθροι” θα μπορούσαν να είχαν πετύχει και περισσότερα τέρματα, σε ευκαιρίες του Καλογερή, Σίδερη και Μακρυγιάννης, με τον τελευταίο βέβαια να πετυχαίνει τελικό 3-0 στις καθυστερήσει του παιχνιδιού.

Το φιλμ του αγώνα
8΄Ζητάει πέναλτι το Ελευθεροχώρι σε ανατροπή του Ψύρρα απο τον Περιστέρη.

25΄Πολύ καλή στιγμή για το Ελευθεροχώρι ο Ψύρρας στον Σκόνδρα σουτ στην κίνηση απέκρουσε Καραγκούνης. Στην εξέλιξη της φάσης μακρινό σουτ του Καραστέργιου η μπάλα πέρασε άουτ

32′ Μακρινό σουτ του Περιστέρη η μπάλα στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Μακρυγιάννης έκανε το 1-0 για τον Τηλυκράτη

37΄Ο Τοντόροφ έκανε το φάουλ και ο Σκόνδρας στην προσπάθεια του να απομακρύνει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 2-0

47΄Μακρινό σουτ του Τοντόροφ σπουδαία απόκρουση του Γιδόπουλου

63΄Μακρινό σουτ του Μπαλτιμά η μπάλα πέρασε άουτ

66΄Σέντρα του Κοντογιάννη προβολή του Σιδέρη η μπάλα πέρασε άουτ

68΄Μακρινό σουτ του Ψύρρα μπλόκαρε ο Καραγκούνης

71΄Ο Ψύρρας για τον Ιωάννου αυτός στον Σκόνδρα ο οποίος έκανε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ

72΄Μεγάλη ευκαιρία για το Ελευθεροχώρι ο Ψύρρας «έσπασε» στον Καραστέργιο ο οποίος σούταρε μόλις άουτ

76΄Νέα καλή στιγμή για τους Μαύρους Αετούς με τον Ψύρρα να σουτάρει και τον Καραγκούνη να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια. Στην εξέλιξη της φάσης ο Γεωργάκης έδωσε στον Καλογερή ο οποίος σούταρε λίγο άουτ

78΄Σέντρα του Βρεττού προβολή του Μπακογιάννη που έστειλε την μπάλα άουτ

80΄Ο Καλογερής πέρασε για τον Γεωργάκη αυτός σε θέση τετ α τετ έκανε το πλασέ αλλά νικήθηκε απο τον Γιδόπουλο

90+2 Ο Γεωργάκης πέρασε στον Μακρυγιάννη ο οποίος απέναντι απο τον Γιδόπουλο πλάσαρε εύστοχα για το 3-0
dscn1089
Τηλυκράτης(Παντζιαράς): Καραγκούνης, Βρεττός, Καταγής, Μπουρδούβαλης, Ιασωνίδης, Τοντόροφ, Περιστέρης (59΄Κοντογιάννης), Κτενάς, Σιδέρης (69΄Γεωργάκης), Μακρυγιάννης, Ορφανός (74΄Καλογερής)

Ελευθεροχώρι: Γιδόπουλος, Νάκου, Νασιάκος (58΄Μπαλτιμάς), Αετόπουλος, Καραστέργιος. Σκόνδρας, Γόρδιος, Τσαρτόλιας (46΄Τεντολούρης), Ιωάννου, Ψύρρας, Τσιγάρας