Νίκη Λευκάδας: Φιλική νίκη επί του Παναθλητικό goalbets 57-52 (photos)

Στο πιο δυνατό φιλικό που έχει δωσει η Νίκη Λευκάδας, μέχρι σήμερα επικράτησε του Παναθλητικού goalbets με 57-52, σε ένα παιχνίδι όπου το σκορ ήταν κλειστό στην μεγαλύτερή δίαρκεία, με τους δύο προπονητής(Δουβίτσα και Καφαντάρη), να βλέπουν πράγματα που δουλεύουν στις προπονήσεις, από τις παίχτριές τους.

Οι γηπεδούχες ήταν την περισσότερη ώρα του παιχνιδιού μπροστά στο σκορ, αν και σε τέτοια παιχνίδια, μικρή σημασία έχει το αποτέλεσμα, σε σχέση με αυτά που πρέπει να μάθουν μέσα από αυτά τα παιχνίδια. Οι φιλοξενούμενες δεν έχουν πολύ καιρό τις ξένες στην διάθεσή της, σε σχέση με την ομάδα του Νίκου Δούβιτσα που η Μπράουν με την Στάρα είναι από την αρχή της προετοιμασίας.

Οι δύο ομάδες εναλλάζονταν στο προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο, που τελείωσε 13-11, ενώ κοντά στο σκορ έμειναν και στη δεύτερη περίοδο(26-23). Η κ. Καφαντάρη,  είδε την ομάδα της να μένει πίσω στο σκορ με -10(37-27), όμως γρήγορα έκελεισε η διαφορά για το 40-38. Στη τέταρτη και τελευταία περίοδο η Νίκη Λευκάδας πήρε και +11 πόντους διαφορά 51-40, στο 34΄, για να έχουμε το τελικό 57-52.

Οι δύο ομάδες, παίζουν και αύριο το μεσημέρι στις 14.00μμ ακόμα ένα φιλικό παιχνίδι.

Δεκάλεπτα: 13-11, 26-23, 40-38, 57-52

Νίκη Λευκάδας(Δουβίτσας): Χαιριστανίδου 4, Λογοθέτη 7, Καμπουράκη 2, Μπράουν 8, Αρώνη, Γούναρη 5(1), Ψυχογιού 5, Στάρα 14(2), Παπαδοπούλου, Δεληγιάννη 12, Μπάρκα.
Παναθλητικός goalbets(Καφαντάρη): Σίλα 7, Παπαβασιλείου 4, Κανταρά 9, Σύρρα 5, Κυρατζή , Νάστου 2, Γαϊτάνη 1, Σταυρίδου 9, Σούμπερτ 14
dscn0318dscn0320dscn0321dscn0325dscn0326dscn0341dscn0344dscn0349dscn0355dscn0356dscn0359dscn0374