Basket League: Το πρόγραμμα της σεζόν 2016-2017

Στις 8 Οκτωβρίου θα ξεκινήσει το πρωτάθλημα της Basket League για την σεζόν 2016-2017. Σήμερα 13/9 μάθαμε την 14η ομάδα του πρωταθλήματος, που είναι η Δόξα Λευκάδας, η οποία κάνει πρεμιέρα με τον ΠΑΟΚ(8/10), ενώ έχει κατά σειρά εντός έδρας τον Ολυμπιακό(22/10) την 3η αγωνιστική, τον Παναθηναϊκό(5/11) στην 5η αγωνιστική, την Κύμη(12/11) την 7η αγωνιστική και τον Άρη(26/11) στην 8η αγωνιστική.

Ένα πρόγραμμα πολύ ελκυστικό για τον κόσμο, ούτως ώστε να “ζεσταθεί” από νωρίς, για την ιστορική, πρώτη, συμμετοχή της Δόξας Λευκάδας στο πρωτάθλημα στην Α1, αλλά και να βρει ρυθμό η ομάδα για τα ντέρμπυ που ακολουθήσουν για την παραμονή της.
esake_klirosi

1η (8/10) Αγωνιστική 14η (21/1)

Λαύριο-Κύμη

Απόλλων Πατρών-ΑΕΚ

Άρης-Τρίκαλα

Κολοσσός Ρόδου-Ρέθυμνο

Δόξα Λευκαδας-ΠΑΟΚ

Παναθηναϊκός-Προμηθέας Πατρών

Κόροιβος-Ολυμπιακός

2η (15/10) Αγωνιστική 15η (28/1)

ΑΕΚ-Λαύριο

Τρίκαλα-Απόλλων Πατρών

Ρέθυμνο-Άρης

ΠΑΟΚ-Κολοσσός Ρόδου

Προμηθέας Πατρών-Δόξα Λευκάδας

Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός

Κύμη-Κόροιβος

3η (22/10) Αγωνιστική 16η (4/2)

Λαύριο-Τρίκαλα

Απόλλων Πατρών-Ρέθυμνο

Άρης-ΠΑΟΚ

Κολοσσός Ρόδου-Προμηθέας Πατρών

Δόξα Λευκάδας-Ολυμπιακός

Παναθηναϊκός-Κόροιβος

Κύμη-ΑΕΚ

4η (29/10) Αγωνιστική 17η (11/2)

Ρέθυμνο-Λαύριο

ΠΑΟΚ-Απόλλων Πατρών

Προμηθέας Πατρών-Άρης

Ολυμπιακός-Κολοσσός Ρόδου

Κόροιβος-Δόξα Λευκάδας

Παναθηναϊκός-Κύμη

Τρίκαλα-ΑΕΚ
advert-gazi-sotiria

5η (5/11) Αγωνιστική 18η (15/2)

Λαύριο-ΠΑΟΚ

Απόλλων Πατρών-Προμηθέας Πατρών

Άρης-Ολυμπιακός

Κολοσσός Ρόδου-Κόροιβος

Δόξα Λευκάδας-Παναθηναϊκός

Κύμη-Τρίκαλα

ΑΕΚ-Ρέθυμνο

6η (12/11) Αγωνιστική 19η (25/2)

Προμηθέας Πατρών-Λαύριο

Ολυμπιακός-Απόλλων Πατρών

Κόροιβος-Άρης

Παναθηναϊκός-Κολοσσός Ρόδου

Δόξα Λευκάδας-Κύμη

ΠΑΟΚ-ΑΕΚ

Ρέθυμνο-Τρίκαλα

7η (19/11) Αγωνιστική 20η (4/3)

Λαύριο-Ολυμπιακός

Απόλλων Πατρών-Κόροιβος

Άρης-Παναθηναϊκός

Κολοσσός Ρόδου-Δόξα Λευκάδας

Κύμη-Ρέθυμνο

ΑΕΚ-Προμηθέας Πατρών

Τρίκαλα-ΠΑΟΚ

8η (26/11) Αγωνιστική 21η (11/3)

Κόροιβος-Λαύριο

Παναθηναϊκός-Απόλλων Πατρών

Δόξα Λευκάδας-Άρης

Κολοσσός Ρόδου-Κύμη

Ολυμπιακός-ΑΕΚ

Προμηθέας Πατρών-Τρίκαλα

ΠΑΟΚ-Ρέθυμνο

9η (3/12) Αγωνιστική 22η (18/3)

Λαύριο-Παναθηναϊκός

Απόλλων Πατρών-Δόξα Λευκάδας

Άρης-Κολοσσός Ρόδου

Κύμη-ΠΑΟΚ

ΑΕΚ-Κόροιβος

Τρίκαλα-Ολυμπιακός

Ρέθυμνο-Προμηθέας Πατρών

10η (10/12) Αγωνιστική 23η (25/3)

Δόξα Λευκάδας-Λαύριο

Κολοσσός Ρόδου-Απόλλων Πατρών

Άρης-Κύμη

Παναθηναϊκός-ΑΕΚ

Κόροιβος-Τρίκαλα

Ολυμπιακός-Ρέθυμνο

Προμηθέας Πατρών-ΠΑΟΚ

11η (17/12) Αγωνιστική 24η (1/4)

Λαύριο-Κολοσσός Ρόδου

Απόλλων Πατρών-Άρης

Κύμη-Προμηθέας Πατρών

ΑΕΚ-Δόξα Λευκάδας

Τρίκαλα-Παναθηναϊκός

Ρέθυμνο-Κόροιβος

ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός

12η (26/12) Αγωνιστική 25η (8/4)

Άρης-Λαύριο

Απόλλων Πατρών-Κύμη

Κολοσσός Ρόδου-ΑΕΚ

Δόξα Λευκάδας-Τρίκαλα

Παναθηναϊκός-Ρέθυμνο

Κόροιβος-ΠΑΟΚ

Ολυμπιακός-Προμηθέας Πατρών

13η (7/1) Αγωνιστική 26η (12/4)

Λαύριο-Απόλλων Πατρών

Κύμη-Ολυμπιακός

ΑΕΚ-Άρης

Τρίκαλα-Κολοσσός Ρόδου

Ρέθυμνο-Δόξα Λευκάδας

ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός

Προμηθέας Πατρών-Κόροιβος

 

Related News

Comments are closed