ΠΑΣ Σφακιώτες – Απόλλων Πάργας 1-2 (video)

Ο Απόλλων Πάργας νίκησε εκτός έδρας στην πρεμιέρα τον ΠΑΣ Σφακιωτών με 1-2 και αρχίζει «με το δεξί» το πρωτάθλημα της Α΄ Ερασιτεχνικής.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 39΄ με γκολ που πέτυχε ο Σκέμπης.

Η ομάδα του Αλέκου Βάσι ισοφάρισε στο 41΄ με τον Δημήτρη Παππά που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 80ο λεπτό ο Λαγός έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, χαρίζοντας το πρώτο «τρίποντο» στην ομάδα του Απόλλωνα Πάργας.

Διαιτητής: Σπυράκος

Βοηθοί: Σφονδύλη – Παππάς

ΠΑΣ Σφακιώτες (Αλέξανδρος Βλασσόπουλος): Αραβανής, Κτενάς Μ. (70΄ Φούντας), Σούνδιας (81΄ Σολδάτος), Βεργίνης, Σάντας, Ιασωνίδης, Σταματέλος, Σκέμπης, Καρελής, Κτενάς Γ. (75΄ Λάζαρης), Καββαδάς.

Απόλλων Πάργας (Αλέκος Βάσι): Παπανικολάου, Κώτσιας, Παππάς Ε. (87΄ Σαϊντί), Διαμάντης, Κύργιος, Παππάς Δ. (57΄ Βάσιος), Παππάς Σ. (87΄ Γεωργίου), Γκόλιας (87΄ Σουλιώτης), Λάμπρου (77΄ Λαγός), Ιωακειμίδης.