Τηλυκράτης| Φιλική νίκη επί του Παναιγιάλειου, με 4-2

Επιβλητικός ήταν ο Τηλυκράτης στο φιλικό με τον Παναιγιάλειο στο Αίγιο, καθώς επικράτησε της τοπικής ομάδας με σκορ 4-2 και έδειξε καλά σημάδια γραφής.

Το σκορ άνοιξε ο Χριστόπουλος στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης για να ισοφαρίσει στο 31′ ο Ντόβας. Οι φιλοξενούμενοι μάλιστα στο δεύτερο ημίχρονο κατάφεραν να προηγηθούν με 3-1 χάρις στα 2 τέρματα που πέτυχαν οι Ρούσσης στο 53 ‘ και Τσελάι στο 69′ λεπτό.

Ο Χριστόπουλος σκόραρε για 2η φορά μειώνοντας στο 81′ σε 2-3, για να έρθει ο Λίτσκας στο 85’ και να κάνει το τελικό 2-4,

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Αθανασόπουλος, Οικονόμου, Καφεντζής, Σπανογιάννης, Παπαδόπουλος, Λιάτος, Κουραχάνης, Μπούνας, Σκούτας, Χριστόπουλος. Γκάτσης.

Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Παπασπηλιόπουλος, Μπίτρας, Μαραγκός, Ορτέντζιος, Μαυραγάκης, Μήτσης.

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ: Στόικος, Ντόβας, Καταγής Γ., Κούσας, Ρούσσης, Βλάχος, Ρομέο, Τσοπανάς, Κολοβός, Αλεπούδης, Καταγής Σπ.

Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Κουτογλίδης, Πετράκος, Λίτσκας, Περιστέρης, Ενρίκε, Μπαρωτάς, Ναντίδης, Τσελάι, Κεφαλάς.

Πηγή: aigioallsports.gr