epo

Γ΄ Εθνική| “Κλειδώνουν” οι όμιλοι στην Γ΄ Εθνική

Το προσχέδιο για την συγκρότηση των 10 ομίλων στην Γ΄ Εθνική που έχει συντάξει η Επιτροπή Διοργανώσεων και το οποίο θα τεθεί προς ψήφιση στην συνεδρίαση της Εκτελεστική Επιτροπή της Ε.Π.Ο. σας παρουσιάζει σήμερα το e-ptolemeos και η εφημερίδα ΩΡΑ ΓΙΑ ΣΠΟΡ και ο καλός συνάδελφος Δημήτρης Θεοδώρου.

Στους ομίλους που παρατίθενται συμπεριλαμβάνονται επίσης οι 4 ομάδες των τοπικών (Ελπίδα Σαπών, Ηρακλής Αμπελοκήπων, Παναγρινιακός, Φοίνικας Επιδαύρου) που έχουν στείλει αιτήματα να αγωνιστούν στην Γ΄ Εθνική και τα οποία θα εξεταστούν στην συνεδρίαση.

Να σημειωθεί πως από τις ομάδες της Μακεδονίας οι 3 θα τοποθετηθούν στον 1ο όμιλο όπως επίσης ότι οι ομάδες της Ε.Π.Σ. Αθήνας, της Ε.Π.Σ. Πειραιά και της Ε.Π.Σ. Ανατολικής Αττικής θα διαχωριστούν  σε 2 μέρη και θα τοποθετηθούν σε διαφορετικούς ομίλους (3+3, 4+2 και 2+2 αντιστοίχως).

Οι πληροφορίες αναφέρουν πως εφόσον εγκριθεί το προσχέδιο που θα κατατεθεί για προς ψήφιση θα ακολουθήσει ο ακριβής διαχωρισμός των ομάδων των 4 Ενώσεων που θα κατατμηθούν.

Οι ομάδες της Κοζάνης θα είναι στο 3ο όμιλο μαζί με τις Φλώρινας, Καρδίτσας, Λάρισας, Πιερίας ενώ η Καλλιθέα από την Καστοριά και η Καληράχη από τα Γρεβενά θα πάνε στον 5ο όμιλο με τις Ε.Π.Σ Αιτωλοακαρνανίας, Άρτας, Ηπείρου, Θεσπρωτίας, Κέρκυρας, και Πρέβεζας Λευκάδας.

Αναλυτικά οι ομάδες που θα απαρτίζουν τους 10 ομίλους:

1ος όμιλος (15+1 ομάδες)

ΕΠΣ Έβρου: Ένωση Αλεξανδρούπολης, ΑΕ Διδυμότειχου
ΕΠΣ Θράκης: Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου, Ελπίδα Σαπών (;)
ΕΠΣ Ξάνθης: Άρης Αβάτου, Ορφέας Ξάνθης, Αναγέννηση Θαλασσιάς
ΕΠΣ Δράμας: Πανδραμαϊκός, ΑΕ Αμπελοκήπων
ΕΠΣ Καβάλας: Νέστος Χρυσούπολης, Αετός Οφρυνίου, Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου
ΕΠΣ Σερρών: Απόλλων Παραλιμνίου

ΕΠΣ Μακεδονίας: Αγροτικός Αστέρας, Ποσειδών Μηχανιώνας, Μακεδονικός, Θερμαϊκός Θέρμης, Εθνικός Σoχού, ΠΑΟ Κουφαλίων, ΑΕ Ευόσμου, (3)

2ος όμιλος (14+1)

ΕΠΣ Μακεδονίας: Αγροτικός Αστέρας, Ποσειδών Μηχανιώνας, Μακεδονικός, Θερμαϊκός Θέρμης, Εθνικός Σoχού, ΠΑΟ Κουφαλίων, ΑΕ Ευόσμου, Ηρακλής  Αμπελοκήπων (;) (5)

ΕΠΣ Χαλκιδικής: Νέα Καλλικράτεια, Όλυνθος Ολύνθου
ΕΠΣ Πέλλας: Εδεσσαϊκός, ΑΣ Γιαννιτσά, Εθνικός Γιαννιτσών, Θύελλα Σαρακηνών
ΕΠΣ Ημαθίας: Νίκη Αγκαθιάς, Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων, ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας

ΕΠΣ Κιλκίς: Αναγέννηση Πλαγιάς

3ος όμιλος (13 ομάδες)

ΕΠΣ Λάρισας: Ηρακλής Λάρισας, Οικονόμος Τσαριτσάνης, ΠΟ Ελασσόνας, Αετός Μακρυχωρίου (4)

ΕΠΣ Καρδίτσας: ΑΣΑ, Ατρόμητος Παλαμά, ΑΟ Σελλάνων (3)

ΕΠΣ Πιερίας: ΑΕ Καρίτσας, Δίας Δίου, Εθνικός Νέου Κεραμιδίου (3)

ΕΠΣ Κοζάνης: Μακεδονικός Φούφα, ΦΣ Κοζάνη (2)

ΕΠΣ Φλώρινας: Ερμής Αμυνταίου (1)

4ος Όμιλος (14 ομάδες)

ΕΠΣ Φθιώτιδας: Αταλάντη, Οπούντιος Μαρτίνου
ΕΠΣ Εύβοιας: Νέα Αρτάκη, Ηρακλής Ψαχνών
ΕΠΣ Φωκίδας: Φωκικός
ΕΠΣ Ευρυτανίας: ΑΠΟΚ Βελούχι

ΕΠΣ Βοιωτίας: ΑΟ Υπάτου, Αμβρυσέας Διστόμου

ΕΠΣ Τρικάλων: Μετέωρα, ΠΟ Φήκης

ΕΠΣ Θεσσαλίας: ΓΣ Αλμυρός, Θησέας Αγριάς, Διαγόρας Στεφανοβικείου, Δήμητρα Ευξεινούπολης

5ος όμιλος (13+1 ομάδες)

ΕΠΣ Θεσπρωτίας: Σούλι Παραμυθιάς (1)
ΕΠΣ Καστοριάς: Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας (1)
ΕΠΣ Κέρκυρας: ΑΕ Λευκίμμης, ΟΦ Αγίου Ματθαίου (ΟΦΑΜ) (2)
ΕΠΣ Πρέβεζας / Λευκάδας: Τηλυκράτης Λευκάδας, ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου, ΠΑΣ Πρέβεζα, ΠΑΣ Θύελλα 2015 (4)
ΕΠΣ Άρτας: Αναγέννηση Άρτας (1)
ΕΠΣ Ηπείρου: Θύελλα Κατσικάς (1)
ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας: ΑΕ Μεσολογγίου, Ναυπακτιακός Αστέρας, Αμβρακικός Λουτρού (3) + Παναγρινιακός (;)

ΕΠΣ Γρεβενών : Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης (1)

6ος όμιλος (12 ομάδες)

ΕΠΣ Αθηνών: Φωστήρας, Κηφισιά, Άγιος Ιερόθεος, Χαραυγιακός, ΠΑΟ Ρουφ, Γ.Σ. Ηλιούπολης (3)

ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής: Μαρκό, Αήττητος Σπάτων, Θύελλα Ραφήνας, Παλληνιακός, Κυανούς Αστέρας Βάρης (2)

ΕΠΣ Κυκλάδων: Α.Σ. Σαντορίνης 2020, Α.Ο. Μυκόνου, Πανναξιακός (3)

ΕΠΣ Πειραιά: Μοσχάτο, Εθνικός, Κερατσίνι, Προοδευτική, Αίας Σαλαμίνας, Καραβάς (4)

7ος όμιλος (12+1 ομάδες)

ΕΠΣ Αθηνών: Φωστήρας, Κηφισιά, Άγιος Ιερόθεος, Χαραυγιακός, ΠΑΟ Ρουφ, Γ.Σ. Ηλιούπολης (3)

ΕΠΣ Αργολίδας: Ναύπλιο, Ερμιονίδα, Κορωνίδα Κοιλάδας, Φοίνικας Επιδαύρου (;) (4)
ΕΠΣ Αρκαδίας: Παναρκαδικός, Ερμής Μελιγούς (2)

ΕΠΣ Κορινθίας: Ατρόμητος Χιλιομοδίου (1)

ΕΠΣ Λακωνίας: ΠΣ Σπάρτη, Πανγυθεατικός, Άρης Σκάλας (3)

8ος όμιλος (11 ομάδες)

ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής: Μαρκό, Αήττητος Σπάτων, Θύελλα Ραφήνας, Παλληνιακός, Κυανούς Αστέρας Βάρης (2)

ΕΠΣ Δυτικής Αττικής: Ακράτητος, Πανελευσινιακός (2)

ΕΠΣ Δωδεκανήσου: ΑΕ Δίας Πυλίου Κω (1)

ΕΠΣ Πειραιά: Μοσχάτο, Εθνικός, Κερατσίνι, Προοδευτική, Αίας Σαλαμίνας (2)

ΕΠΣ Λέσβου: Αιολικός, Αετός Λουτρών (2)
ΕΠΣ Χίου: ΑΠΕ Μικρασιατική (1)

ΕΠΣ Σάμου: ΑΨΕΣ Πυθαγόρας (1)

9ος όμιλος (12 ομάδες)

ΕΠΣ Αχαΐας: Θύελλα Πατρών, Διαγόρας Βραχνέικων, Παναιγιάλειος, Αχαϊκή (4)
ΕΠΣ Ηλείας: ΠΑΟ Βάρδας, Αίας Γαστούνης (2)
ΕΠΣ Μεσσηνίας: Διαβολίτσι, Πάμισσος Μεσσήνης (2)

ΕΠΣ Ζακύνθου: Ζάκυνθος, ΑΟ Τσιλιβί, Εθνικός Σκουλικάδου (3)

ΕΠΣ Κεφαλληνίας/Ιθάκης: Παλληξουριακός (1)

10ος όμιλος (15 ομάδες)

ΕΠΣ Χανίων:  ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ, Άρης Σούδας, Παλαιόχωρα (3)
ΕΠΣ Ρεθύμνου: Ρεθυμνιακός, Αστέρας Ρεθύμνου, Άρης Ρεθύμνου (3)
ΕΠΣ Ηρακλείου: Γιούχτας, Ηρόδοτος, Ατσαλένιος, ΑΟ Πόρου, Δαμάστα, Αλμυρός (6)
ΕΠΣ Λασιθίου: Άγιος Νικόλαος, ΑΕ Νεάπολης, Αναγέννηση Ιεράπετρας (3)

πηγή: e-ptolemeos.gr

Related News

Comments are closed