Στη σέντρα ξανά και οι Ιταλοί με τους ημιτελικούς του κυπέλλου. Η Super League συνεχίζεται με τη δεύτερη αγωνιστική των play off και play out. Η Bundesliga μπήκε στην τελική ευθεία, αφού απομένουν 4 αγωνιστικές για να πέσει η αυλαία.
Ξεχωρίζουν οι τρεις αγώνες των play off της Super League, Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ, ΟΦΗ-ΑΕΚ και Ολυμπιακός-Άρης, τα δύο ντέρμπι του κυπέλλου Ιταλίας, Γιουβέντους-Μίλαν και Νάπολι-Ίντερ, καθώς και η εκτός έδρας αναμέτρηση της πρωτοπόρου της La Liga Μπαρτσελόνα με τη Μαγιόρκα.
SUPER LEAGUE – PLAY OFFS
2η αγωνιστική
Σάββατο (13/6)
Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ (21:30)
Κυριακή (14/6)
ΟΦΗ – ΑΕΚ (19:15)
Ολυμπιακός – Άρης (21:30)
3η αγωνιστική
Σάββατο (20/6)
ΠΑΟΚ – ΟΦΗ (20:30)
ΑΕΚ – Άρης (21:30)
Κυριακή (21/6)
Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός (21:30)
4η αγωνιστική
ΑΕΚ – Ολυμπιακός
Άρης – ΠΑΟΚ
ΟΦΗ – Παναθηναϊκός
5η αγωνιστική
Ολυμπιακός – ΟΦΗ
ΠΑΟΚ – ΑΕΚ
Παναθηναϊκός – Άρης
6η αγωνιστική
Άρης – ΑΕΚ
ΟΦΗ – ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός
7η αγωνιστική
ΑΕΚ – ΟΦΗ
Άρης – Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός
8η αγωνιστική
ΟΦΗ – Άρης
Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός – ΑΕΚ
9η αγωνιστική
ΑΕΚ – ΠΑΟΚ
Άρης – Παναθηναϊκός
ΟΦΗ – Ολυμπιακός
10η αγωνιστική
Ολυμπιακός – ΑΕΚ
ΠΑΟΚ – Άρης
Παναθηναϊκός – ΟΦΗ
SUPER LEAGUE – PLAY OUTS
2η αγωνιστική
Σάββατο (13/6)
Βόλος – Ξάνθη (19:15)
Ατρόμητος – Λαμία (19:30)
Δευτέρα (15/6)
Αστέρας Τρίπολης – Πανιώνιος (19:30)
Παναιτωλικός – ΑΕΛ (20:00)
3η αγωνιστική
Κυριακή (21/6)
Αστέρας Τρίπολης – Ατρόμητος (19:15)
Ξάνθη – Παναιτωλικός (19:30)
Δευτέρα (22/6)
ΑΕΛ – Βόλος (19:30)
Λαμία – Πανιώνιος (20:00)
4η Αγωνιστική
Ατρόμητος – ΑΕΛ
Βόλος – Λαμία
Παναιτωλικός – Αστέρας Τρίπολης
Πανιώνιος – Ξάνθη
5η Αγωνιστική
ΑΕΛ – Πανιώνιος
Αστέρας Τρίπολης – Βόλος
Ατρόμητος – Παναιτωλικός
Λαμία – Ξάνθη
6η Αγωνιστική
Ξάνθη – Αστέρας Τρίπολης
Βόλος – Ατρόμητος
Πανιώνιος – Παναιτωλικός
Λαμία – ΑΕΛ
7η Αγωνιστική
ΑΕΛ – Ξάνθη
Αστέρας Τρίπολης – Λαμία
Ατρόμητος – Πανιώνιος
Παναιτωλικός – Βόλος
Αναλυτικά το πρόγραμμα της 28ης αγωνιστικής της La Liga
Πέμπτη 11 Ιουνίου
Σεβίλλη – Μπέτις (23:00)
Παρασκευή 12 Ιουνίου
Γρανάδα – Χετάφε (20:30)
Βαλένθια – Λεβάντε (23:00)
Σάββατο 13 Ιουνίου
Εσπανιόλ – Αλαβές (14:00)
Θέλτα – Βιγιαρεάλ (18:00)
Λεγκανές – Βαγιαδολίδ (20:30)
Μαγιόρκα – Μπαρτσελόνα (23:00)
Κυριακή 14 Ιουνίου
Μπιλμπάο – Ατλέτικο Μαδρίτης (14:00)
Ρεάλ – Έιμπαρ (20:30)
ΜΠΟΥΝΤΕΣΛΙΓΚΑ 31η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Παρασκευή 12/06
21:30 Χoφενχάιμ – Λειψία
Σάββατο 13/06
16:30 Βόλφσμπουργκ – Φράιμπουργκ
16:30 Κολωνία – Ουνιόν Βερολίνου
16:30 Πάντερμπορν – Βέρντερ Βρέμης
16:30 Φορτούνα Ντίσελντορφ – Μπορούσια Ντόρτμουντ
16:30 Χέρτα Βερολίνου – Άιντραχτ Φρανκφούρτης
19:30 Μπάγερν Μονάχου – Γκλάντμπαχ
Κυριακή 14/06
16:30 Μάιντζ – Άουγκσμπουργκ
19:00 Σάλκε – Μπάγερ Λεβερκούζεν
Το ποδοσφαιρικό πρόγραμμα στην Ιταλία – Serie A
Κύπελλο Ιταλίας
Σάββατο 13 Ιουνίου
Γιουβέντους – Μίλαν (δεύτερος ημιτελικός, ρεβάνς του 1-1 στο Μιλάνο)
Κυριακή 14 Ιουνίου
Νάπολι – Ίντερ (δεύτερος ημιτελικός, ρεβάνς του 1-0 υπέρ της Νάπολι στο “Μεάτσα’)
Τετάρτη 17 Ιουνίου: Τελικός
SERIE A
25η αγωνιστική: 20-21 Ιουνίου
Αταλάντα – Σασουόλο
Ίντερ – Σαμπντόρια
Τορίνο – Πάρμα
Βερόνα – Κάλιαρι
27η αγωνιστική: 22-23-24 Ιουνίου
28η αγωνιστική: 27-28 Ιουνίου
29η αγωνιστική: 30 Ιουνίου-1 Ιουλίου
30η αγωνιστική: 4-5 Ιουλίου
31η αγωνιστική: 7-8 Ιουλίου
32η αγωνιστική: 11-12 Ιουλίου
33η αγωνιστική: 14-15 Ιουλίου
34η αγωνιστική: 18-19 Ιουλίου
35η αγωνιστική: 21-22 Ιουλίου
36η αγωνιστική: 25-26 Ιουλίου
37η αγωνιστική: 28-29 Ιουλίου
38η αγωνιστική: 1-2 Αυγούστου