Φουλ δράση με Super League, La Liga, Bundesliga και Κύπελλο Ιταλίας

Στη σέντρα ξανά και οι Ιταλοί με τους ημιτελικούς του κυπέλλου. Η Super League συνεχίζεται με τη δεύτερη αγωνιστική των play off και play out. Η Bundesliga μπήκε στην τελική ευθεία, αφού απομένουν 4 αγωνιστικές για να πέσει η αυλαία.

Ξεχωρίζουν οι τρεις αγώνες των play off της Super League, Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ, ΟΦΗ-ΑΕΚ και Ολυμπιακός-Άρης, τα δύο ντέρμπι του κυπέλλου Ιταλίας, Γιουβέντους-Μίλαν και Νάπολι-Ίντερ, καθώς και η εκτός έδρας αναμέτρηση της πρωτοπόρου της La Liga Μπαρτσελόνα με τη Μαγιόρκα.

SUPER LEAGUE – PLAY OFFS

2η αγωνιστική

Σάββατο (13/6)

Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ (21:30)

Κυριακή (14/6)

ΟΦΗ – ΑΕΚ (19:15)

Ολυμπιακός – Άρης (21:30)

3η αγωνιστική

Σάββατο (20/6)

ΠΑΟΚ – ΟΦΗ (20:30)

ΑΕΚ – Άρης (21:30)

Κυριακή (21/6)

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός (21:30)

4η αγωνιστική

ΑΕΚ – Ολυμπιακός

Άρης – ΠΑΟΚ

ΟΦΗ – Παναθηναϊκός

5η αγωνιστική

Ολυμπιακός – ΟΦΗ

ΠΑΟΚ – ΑΕΚ

Παναθηναϊκός – Άρης

6η αγωνιστική

Άρης – ΑΕΚ

ΟΦΗ – ΠΑΟΚ

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός

7η αγωνιστική

ΑΕΚ – ΟΦΗ

Άρης – Ολυμπιακός

ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός

8η αγωνιστική

ΟΦΗ – Άρης

Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ

Παναθηναϊκός – ΑΕΚ

9η αγωνιστική

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ

Άρης – Παναθηναϊκός

ΟΦΗ – Ολυμπιακός

10η αγωνιστική

Ολυμπιακός – ΑΕΚ

ΠΑΟΚ – Άρης

Παναθηναϊκός – ΟΦΗ

SUPER LEAGUE – PLAY OUTS

2η αγωνιστική

Σάββατο (13/6)

Βόλος – Ξάνθη (19:15)

Ατρόμητος – Λαμία (19:30)

Δευτέρα (15/6)

Αστέρας Τρίπολης – Πανιώνιος (19:30)

Παναιτωλικός – ΑΕΛ (20:00)

3η αγωνιστική

Κυριακή (21/6)

Αστέρας Τρίπολης – Ατρόμητος (19:15)

Ξάνθη – Παναιτωλικός (19:30)

Δευτέρα (22/6)

ΑΕΛ – Βόλος (19:30)

Λαμία – Πανιώνιος (20:00)

4η Αγωνιστική

Ατρόμητος – ΑΕΛ

Βόλος – Λαμία

Παναιτωλικός – Αστέρας Τρίπολης

Πανιώνιος – Ξάνθη

5η Αγωνιστική

ΑΕΛ – Πανιώνιος

Αστέρας Τρίπολης – Βόλος

Ατρόμητος – Παναιτωλικός

Λαμία – Ξάνθη

6η Αγωνιστική

Ξάνθη – Αστέρας Τρίπολης

Βόλος – Ατρόμητος

Πανιώνιος – Παναιτωλικός

Λαμία – ΑΕΛ

7η Αγωνιστική

ΑΕΛ – Ξάνθη

Αστέρας Τρίπολης – Λαμία

Ατρόμητος – Πανιώνιος

Παναιτωλικός – Βόλος

 

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 28ης αγωνιστικής της La Liga

Πέμπτη 11 Ιουνίου
Σεβίλλη – Μπέτις (23:00)

Παρασκευή 12 Ιουνίου
Γρανάδα – Χετάφε (20:30)
Βαλένθια – Λεβάντε (23:00)

Σάββατο 13 Ιουνίου
Εσπανιόλ – Αλαβές (14:00)
Θέλτα – Βιγιαρεάλ (18:00)
Λεγκανές – Βαγιαδολίδ (20:30)
Μαγιόρκα – Μπαρτσελόνα (23:00)

Κυριακή 14 Ιουνίου
Μπιλμπάο – Ατλέτικο Μαδρίτης (14:00)
Ρεάλ – Έιμπαρ (20:30)

ΜΠΟΥΝΤΕΣΛΙΓΚΑ 31η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Παρασκευή 12/06
21:30 Χoφενχάιμ – Λειψία

Σάββατο 13/06
16:30 Βόλφσμπουργκ – Φράιμπουργκ
16:30 Κολωνία – Ουνιόν Βερολίνου
16:30 Πάντερμπορν – Βέρντερ Βρέμης
16:30 Φορτούνα Ντίσελντορφ – Μπορούσια Ντόρτμουντ
16:30 Χέρτα Βερολίνου – Άιντραχτ Φρανκφούρτης
19:30 Μπάγερν Μονάχου – Γκλάντμπαχ

Κυριακή 14/06
16:30 Μάιντζ – Άουγκσμπουργκ
19:00 Σάλκε – Μπάγερ Λεβερκούζεν

 

Το ποδοσφαιρικό πρόγραμμα στην Ιταλία – Serie A

Κύπελλο Ιταλίας

Σάββατο 13 Ιουνίου

Γιουβέντους – Μίλαν (δεύτερος ημιτελικός, ρεβάνς του 1-1 στο Μιλάνο)

Κυριακή 14 Ιουνίου

Νάπολι – Ίντερ (δεύτερος ημιτελικός, ρεβάνς του 1-0 υπέρ της Νάπολι στο “Μεάτσα’)

Τετάρτη 17 Ιουνίου: Τελικός

SERIE A

25η αγωνιστική: 20-21 Ιουνίου

Αταλάντα – Σασουόλο

Ίντερ – Σαμπντόρια

Τορίνο – Πάρμα

Βερόνα – Κάλιαρι

27η αγωνιστική: 22-23-24 Ιουνίου

28η αγωνιστική: 27-28 Ιουνίου

29η αγωνιστική: 30 Ιουνίου-1 Ιουλίου

30η αγωνιστική: 4-5 Ιουλίου

31η αγωνιστική: 7-8 Ιουλίου

32η αγωνιστική: 11-12 Ιουλίου

33η αγωνιστική: 14-15 Ιουλίου

34η αγωνιστική: 18-19 Ιουλίου

35η αγωνιστική: 21-22 Ιουλίου

36η αγωνιστική: 25-26 Ιουλίου

37η αγωνιστική: 28-29 Ιουλίου

38η αγωνιστική: 1-2 Αυγούστου

Related News

Comments are closed