Δόξα Λευκάδας: Ήττα στα Γρεβενά, με 73-63 (video)

Ήττα για την Δόξα Λευκάδας με 73-63, από τα Γρεβενά εκτός έδρας, με τους παίχτες του κ. Ζαφειρούδη να χάνουν από το πρώτο δεκάλεπτο με τραυματισμό τον Τσιαβέ.





Περισσότερες φωτογραφίες… Πατήστε εδώ
Β’ Εθνική (Βορράς)
12η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα :

Πολύγυρος-Καβάλα 76-81 (21/12)
ΚΑΟ Χαλκιδικής-Κομοτηνή 48-80
ΠΑΣ Γιάννινα-Ευκαρπία 90-96
Στρατώνι-Ερμής Λαγκαδά 84-77
Μαχητές Πεύκων-Φάρσαλα 61-55
Αίας Ευόσμου-Έσπερος Λαμίας 94-64
Πρωτέας Γρεβενών-Δόξας Λευκάδας 73-63
ΧΑΝΘ-Γέφυρα 56-63

Τα φύλλα αγώνα :

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ – ΦΑΡΣΑΛΑ 61-55
Τα δεκάλεπτα :  5-16, 20-32, 42-43, 61-55
Διαιτητές : Μπήτης-Δημάδης-Λάλλα
Μαχητές Πευκών (Χατζηκυριακίδης): Σιπιτάνος 9(1), Χατζηκυριακίδης 8, Γεωργίου 7 (1), Κουντουρατζογλου 16(1), Μαυρίδης 9, Ζιάκας 2, Κλωνάρας, Βαιντερλής, Μητσάκης 10 (2)
Φάρσαλα (Γιασσάρης): Στάνκοβιτς, Παπαχρήστος 10, Τσούμας 5(1), Βρεττάς 9(2), Πεταλωτής 7, Μουλάς 3, Τσούκας 6(2), Δέσπος 15.

ΚΑΟΧ – ΚΟΜΟΤΗΝΗ 48-80
Τα δεκάλεπτα: 15-20, 27-34, 39-67, 48-80
Διαιτητές: Φουντζήλας-Σαρακενίδης-Τσάνταλη
ΚΑΟ Χαλκιδικής (Παναγιωτόπουλος): Σμύρλης Γ. 2, Φιλοξενίδης Κ. 15(1), Φιλοξενίδης Ι. 7(1), Τύπος, Σακοράφας, Χαρταβέλας 6, Τογανίδης 8, Κωνσταντινίδης 1, Κανάκογλου, Σερέτης 3(1), Λάσκαρης 5(1)
ΓΑΣ Κομοτηνής (Λεμονίδης): Καρκατσέλης 6, Μαστροδημήτρης 9(3), Λεχούδης 11, Σπέντζος 17(1), Χαληλ 12 , Τσιρόζης, Σταυριανόπουλος 4, Κάλτσος 7, Γκιουζελίδης 4, Μαγουλάς 10.

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 94-64
Τα δεκάλεπτα :  21-9, 53-28, 76-44, 94-64
Διαιτητές : Καλογερόπουλος Λ.-Παζώλης-Γεωργούλης
Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος-Κόρκας) : Μπρουκς 4, Λαζαρίδης 15(4), Πετανίδης 6, Πουλιανίτης 22(4), Ζώτος 18(1), Σεκαδάκης 4, Στόλης 2, Καπινιάρης 16(3), Παπαπασχάλης 2, Κατσαούνης, Περιστεράκης 5(1)
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Γκόντγουιν 3, Μούτσα 14(1), Λάμπας, Στογιάνοβιτς 27(2), Ρουμελιώτης 2, Παπανικολάου, Φυκας 1, Τσιμίδης 4, Δαχρετζης, Γκιρίτσης 11(1), Σεριανάι, Μαντζούκας 2.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ – ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 84-77
Τα δεκάλεπτα: 30-16, 38-32, 54-51, 84-77
Διαιτητές: Παγώνης-Μαραμής-Κοντογιάννης
Στρατώνι (Μυθου): Ψευτογκάς 19(5), Χαλάτσης 9(1), Μπαρζού, Κυριλής 6(1), Φώτογλου 23(2), Σαμαράς 13(3), Ιατρίδης 2, Κάσουρας, Δασκαλόπουλος 12
Έρμης Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου 3(1), Αποστολίδης, Μάρουσιτς 19(1), Ελευθεριάδης 15, Πλιούκας 3(1), Σιώπης 15(2), Παρίτσης 10(2), Θεοδωρίδης 2, Χριστοδούλου 10, Ιατρίδης.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΕΥΚΑΡΠΙΑ 90-96
Τα δεκάλεπτα: 23-31, 43-54, 64-78, 90-96
Διαιτητές: Παφίλης-Κατωτικίδης-Λυγούρας
ΠΑΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Νίκας 5(1), Ντόβας 27(4), Καραγκιολίδης 9, Ναούμης 8(2), Μάντζιος 4, Πάτρας 20, Κωστούλας, Μανάκας 15, Τσίρμπας 2, Γιωτάκης.
Ευκαρπία (Νίκου): Τουλούπης 7(1), Κιούρκας 14(3), Κοσμίδης 2, Χατζημιχαηλίδης 8(1), Χολέβας 14(1), Απιδόπουλος 2, Πλεξίδας 18(2), Χατζίδης 13(1), Γκαβέζος 2, Βαρίτης 12(3), Πρεδάρης 3(1), Χαρτόπουλος 1.

ΧΑΝΘ – ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ 56-63
Τα δεκάλεπτα :15-18, 28-37, 45-50, 56-63
Διαιτητές :Λόρτος-Σιταρίδης-Αναστασιάδης
ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης) : Βαζούκης 3. Στεφανίδης 12 (2), Απαζίδης 14 (1), Θεοδωρίδης, Μπαλάσκας 11 (3), Καραγεωργίου 4, Τσιριλάκης 7, Λογοθέτης, Μαργαριτόπουλος 2, Μερμήγκης 3 (1)
ΚΣ Γέφυρας (Καραπιπερίδης) : Μπέγος, Μάρτζος 20 (2), Αποστολίδης 7 (1), Κολοκοτρώνης 6 (1), Τσακαλέρης 17, Τζουβάρας 2, Κοτσάνος 7, Ονάσογλου 4, Παπαδόπουλος.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡ. – ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 73-63
Τα δεκάλεπτα: 21-17, 14-10, 21-22, 73-63
Διαιτητές: Παπαγερίδης-Ντόγκας-Χατζηχαρίσης
Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Σισμάνης (2), Μαλούτας 10(2), Μιχαηλίδης 9(3), Βλάχος 5(1), Μπέζας 2, Συλλάκος, Τακίδης 19(3), Πελίγκος, Μαλιούρας 2, Μακρής 12 (2), Μπεχλιβανίδης 6(2), Κλωνάρας 8
Δόξα Λεύκαδας (Ζαφειρούδης): Βακουφτσής 8, Αργυρός 3(1), Τσιαβές 3(1), Βαγενάς 8, Σταματέλος 7, Χρύσης 12, Αναγνωστόπουλος Γ. 11(1), Βλαχάκης 6(2), Βάνης 5, Αναγνωστόπουλος Χ..

Η Βαθμολογία (σε 12 αγώνες)

1.ΠΑΣ Γιάννινα (11-1) 23
2.Δόξα Λευκάδας (9-3) 21
—————————————
3.ΕΚ Καβάλας (9-3) 21
4.ΠΣ Ευκαρπίας (8-4) 20
5.Ερμής Λαγκαδά (7-5) 19
6.ΓΣ Φαρσάλων (7-5) 19
7.ΑΟ Πολυγύρου (6-6) 18
8.Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (6-6) 18
9.ΚΣ Γέφυρας (5-7) 17
10.Αίας Ευόσμου (5-7) 15
11.ΓΑΣ Κομοτηνή (5-7) 17
12.Πρωτέας Γρεβενών (5-7) 15
—————————————
13.Στρατώνι (5-7) 17
14.Εσπερος Λαμίας (4-8) 16
15.ΧΑΝΘ (4-8) 16
16.ΚΑΟ Χαλκιδικής* (0-12) 10

*Έχει -2 βαθμούς από το περσινό πρωτάθλημα

Η επόμενη αγωνιστική (13η, 5/1):

Ευκαρπία – Στρατώνι
Ερμής Λαγκαδά – Μαχητές Πεύκων
Φάρσαλα – Πρωτέας Γρεβενών
ΓΑΣ Κομοτηνή – ΠΑΣ Γιάννινα
Καβάλα – Πευκοχώρι
Εσπερος Λαμίας – Πολύγυρος
Γέφυρα – Αίας Ευόσμου
Δόξα Λευκάδας – ΧΑΝΘ

Related News

Comments are closed