Δόξα Λευκάδας: Νέο “διπλό” στη Χαλκιδική

3η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα :



Φάρσαλα-Κομοτηνή 86-74
Ευκαρπία-Καβάλα 73-59
Ερμής Λαγκαδά-Έσπερος Λαμίας 81-64
Μαχητές Πεύκων-Γέφυρα 80-74
Στρατώνι-Δόξα Λευκάδας 65-73
ΠΑΣ Γιάννινα-Πρωτέας Γρεβενών 85-53
ΚΑΟ Χαλκιδικής-ΧΑΝΘ 69-80
Πολύγυρος-Αίας Ευόσμου 75-62

Τα φύλλα αγώνα :

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ – ΓΕΦΥΡΑ 80-74
Τα δεκάλεπτα : 26-14,48-39,67-61, 80-74
Διαιτητές : Τσιρτσιμάλης-Αγραφιώτης Ιωάν.-Δέλλας
Μαχητές Πειραματικό Πευκών (Χατζηκυριακίδης): Σιπητάνος 8, Χατζηκυριακίδης 17 (3), Γεωργίου 4(1), Κουντουρατζόγλου ,Μαυρίδης 11(1), Ζιάκας 12(2), Κλωνάρας , Σικαλίδης 15, Βαϊντερλής 4, Μητσάκης 9(2)
ΚΣ Γέφυρας (Μελετιάδης) : Μπέγος 7(1), Ματενίδης 17(1), Μάρτζος 13(1), Αποστολίδης 7, Τζουβάρας , Κιουρτζίδης 4, Ονάσογλου 9, Τσακαλέρης 12, Μασάδης, Κοτσάνος 2, Κολοκοτρώνης 8.

ΦΑΡΣΑΛΑ – ΚΟΜΟΤΗΝΗ 86-74
Τα δεκάλεπτα: 16-25, 40-44, 62-62, 86-74.
Διαιτητές: Πιτσίλκας-Κοντογιάννης-Παζώλης
Γ.Σ.Φαρσάλων (Γιασάρης-Ρίζος): Στάνκοβιτς 2, Καλτσούνας, Βασιλείου, Παπαχρήστος 28 (3), Τσούμας Σ. 6, Βρεττάς 8, Πεταλωτής 26 (3),  Μουλάς 4, Δέσπος 3, Τσούκας 9 (3).
Κομοτηνή (Λεμονίδης): Λεπτοκαρίδης 28 (5), Μαστροδημήτρης, Παλάσκας 11 (3), Καρκατσέλης, Λεχούδης 15 (2), Κυφωνίδης, Κουτσοβασίλης 9 (1), Τσουμπρής 2, Παπανδρεόπουλος 3, Γιουζελίδης , Σπέντζος , Χαλίλ 6.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 85-53
Τα δεκάλεπτα: 18-8, 48-17, 69-28, 85-53
Διαιτησία: Θεοδώρου, Κοιμτζόγλου, Τζιοπάνος
ΠΑΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Νίκας 10 (2), Μαυρογιάννης 5, Καραγκιολίδης 5 (1), Ναούμης 20 (4), Μάντζιος 11 (1), Πάτρας 9 (1), Κωστούλας 7 (1), Μανάκας 11, Γιωτάκης 4, Τσίρμπας 3(1).
Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζιδης): Τζιοβάρας, Σισμάνης 4, Μαλούτας 11 (3), Μιχαηλίδης 5 (1), Βλάχος 5, Μπέσσας 9, Συλλάκος, Τακίδης 2, Πελίγκος 1, Μακρής, Πεχλιβανίδης 11(2), Κλωνάρας 5.

ΕΥΚΑΡΠΙΑ – ΚΑΒΑΛΑ 73-59
Τα δεκάλεπτα: 18-13, 30-27, 52-37, 73-59
Διαιτητές: Ελευθεριάδης – Παπαγεωργίου – Παπαγερίδης
ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Χατζημιχαηλίδης 4, Τουλούπης 6, Κιούρκας, Χολέβας 14(1), Ουλουσίδης 3, Απιδόπουλος 4, Πλεξίδας 16(2), Χατζίδης 4, Γκαβέζος 2, Βαρίτης 18(4), Πρεδάρης 2, Χαρτόπουλος
Καβάλα (Πενταζίδης): Δοξάκης 2, Παντόπουλος, Λαμπρόπουλος 10, Σαββίδης, Αθανασιάδης 9(2), Αμπαράς 16(2), Πιεβάλιτσα 9(2), Φλιάτης 5, Νταλός 2, Αδαμόπουλος 6, Τεπετίδης.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 81-64
Τα δεκάλεπτα: 14-15, 40-35, 65-51, 81-64
Διαιτητές: Ντουρας-Δημαδης-Ζαχαριαδης
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μαρουσιτς 20(3), Μήνου 7(1), Αποστολίδης 3(1), Ελευθεριάδης, Πλιουκας 14(3), Σιωπης 5(1), Παριτσης 13(1), Καραμανώλης 9(1), Μπακάλης 2, Θεοδωρίδης 2, Χριστοδούλου 6, Ιατριδης
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Γκοντγουιν 5(1), Μουτσα 15(1), Λάμπας, Στογιάνοβιτς 9(1), Ρουμελιώτης 12(3), Παπανικολάου, Τσιμιδης 13, Δαχρετζης 5(1), Γκιριτσης 5(1), Σεργιάνι, Ματσούκας.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ – ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 65-73
Τα δεκάλεπτα: 17-19, 33-39, 53-60, 65-73
Διαιτητές: Τζιοπάνος -Λουλουδιάδης – Αγραφιώτης Γρ.
Στρατώνι (Μύθου): Ψευτογκάς 9(3), Χαλάτσης 2, Μπάρτζου 2, Κυριλλής 2, Καραδήμας, Φώτογλου 8, Σαμαράς 12(4), Ιατρίδης, Θυμνιός 6, Κασούρας 2, Δασκαλόπουλος 22, Κατάνος.
Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Βακουφτσής 25(3), Αργυρός 6(2), Τσιαβές 14, Βαγενάς 7(1), Χρύσης, Αναγνωστόπουλος Γ. 9(1), Αναγνωστόπουλος 10(2), Βλαχάκης, Βάννης 2, Σταματέλος

ΚΑΟ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ – ΧΑΝΘ 69-80
Τα δεκάλεπτα: 20-20, 18-20, 16-18, 69-80
Διαιτητές: Τσιαπλής – Παπανικολάου – Ντόγκας
ΚΑΟ Χαλκιδικής (Παναγιωτόπουλος): Φιλοξενίδης 9(1), Σμυρλής, Αλτίνης 4, Χαρταβέλας 2, Τογανίδης 4, Κωνσταντινίδης 19, Ζάχαρης 11, Γεωργίου, Βλαγκόγιας 20(3)
ΧΑΝΘ (Νικολαϊδης): Βαζούκης, Στεφανίδης 6(2), Απαζίδης 18(2), Θεοδωρίδης 11(3), Μπαλάσκας 9, Ιωαννίδης 3, Κουτουξίδης 22(3), Καραγεωργίου 5, Τσιριλάκης 4, Μερμίγκης 2.

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ – ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 75-62
Τα δεκάλεπτα: 20-12, 32-25, 55-34, 75-62
Διαιτητές: Tσουμαχίδης – Καρακώστας – Χατζημπαλίδης
Πολύγυρος (Τσούρμας): Αμπατζίδης 14(2), Πιπιλιάρης 12(2), Ντισλής 1, Βλάχος 11(1), Νούκαρης 14(2), Αμούτζιας 2, Αλεξιάδης 16(2), Γραβάνης 5, Μπάσης, Δεληγκάρης, Νικολόπουλος, Παπαθανασίου.
Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος): Αγραφιώτης 2, Μπρουκς 5(1), Λαζαρίδης 5, Μπαλτζόπουλος 11, Πετανίδης 1, Πουλιανίτης 4, Νησιώτης 9, Ζώτος 17(1), Σεκαδάκης 3, Καπινιάρης 2, Περιστεράκης, Κατσιαούνης.

Η Βαθμολογία (σε 3 αγώνες) :

1.ΠΑΣ Γιάννινα (3-0) 6
2.ΧΑΝΘ (3-0) 6
—————————–
3.Φάρσαλα (2-0) 6
4.Δόξα Λευκάδας (2-1) 5
5.Μαχητές Πευκών (2-1) 5
6.Πολύγυρος (2-1) 5
7.Ευκαπρία (2-1) 5
8.Πρωτέας Γρεβενών (1-2) 4
9.ΚΣ Γέφυρας (1-2) 4
10.Κομοτηνή (1-2) 4
11.Καβάλα (1-2) 4
12.Έσπερος Λαμίας (1-2) 4
—————————–
13.Στρατώνι (1-2) 4
14.Ερμής Λαγκαδά (1-2) 4
15.Αίας Ευόσμου (0-3) 3
16.ΚΑΟΧ (0-3) 3

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 27/10)

Εσπερος Λαμίας-ΠΣ Ευκαρπίας
ΚΣ Γέφυρας-Ερμής Λαγκαδά
Δόξα Λευκάδας-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων
Πρωτέας Γρεβενών-Στρατώνι
ΧΑΝΘ-ΠΑΣ Γιάννινα
Αίας Ευόσμου-Ευρώπη Πευκοχωρίου
ΑΟ Πολυγύρου-ΓΣ Φαρσάλων
ΕΚ Καβάλας-ΓΑΣ Κομοτηνή

Related News

Comments are closed