Θρίαμβος Λούρου – ΠΑΣ Σφακιωτών 3-1

Για την 4η αγωνιστική της Α΄ Κατηγορίας ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ο Θρίαμβος επικράτησε με 3-1 του ΠΑΣ Σφακιωτών στον Λούρο.

Η ομάδα του Βλάση Ναστούλη, σημειώνοντας όλα της τα γκολ στο πρώτο ημίχρονο, επικράτησε με 3-1 του ΠΑΣ Σφακιωτών.

Ο Θρίαμβος Λούρου πήρε το προβάδισμα από το 8ο λεπτό με γκολ του Μήτσου.

Στο 21΄ οι γηπεδούχοι απέκτησαν «αέρα» δυο τερμάτων χάρη σε γκολ του Γεωργίου με πέναλτι.

Στο 41΄ ο Ζάκκας με πεναλτι εκανε το 3-0 που ηταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 54ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι μείωσαν το σκορ με τον Κρητικό, ωστόσο μέχρι το τέλος του ματς δεν μπόρεσαν να πετύχουν άλλο γκολ, το οποίο θα τους έβαζε εκ νέου στο ματς.

Διαιτητής: Σπυράκος

Βοηθοί: Γκαρτζονίκας-Πάτσης

Θρίαμβος Λούρου (Βλάσης Ναστούλης): Μπακόλας, Πάνου, Κατσιγιάννης (81΄ Κατσαντώνης), Δήμας, Πρέντζας, Τσίρος (50΄ Τουλκερίδης), Κούσης, Ζάκκας, Μήτσος (76΄ Χαλάστρας), Γεωργίου (72΄ Μαντούσης), Κολιός

ΠΑΣ Σφακιώτες (Αλέξανδρος Βλασσόπουλος): Παπανικολάου, Λάζαρης Ε., Μακρυμανώλης (46΄ Μπεΐνας), Νάνος-Βερύκιος, Σάντας (53΄ Σκέμπης), Ιασωνίδης, Φούντας (57΄ Μονόλιθος), Παππάς, Λάζαρης Α. (46΄ Χαγιάννης), Καρελής, Κρητικός.

πηγή: sportime24.gr