Δόξα Λευκάδας: Με το δεξί στο πρωτάθλημα…

Με το δεξί ξεκίνησε η Δόξα Λευκάδας τις υποχρεώσεις της για  τη Β΄ Εθνική, καθώς η ομάδα του κ. Ζαφειρούδη έκανε διπλό στη Χαλκίδα με σκορ 82-58. Επόμενος αντίπαλος της Δόξας ο ΠΑΣ Γιάννενα εντός έδρας.


Β’ Εθνική (Βορράς)
1η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα :

Ευκαρπία-Φάρσαλα 71-82
Ερμής Λαγκαδά-Κομοτηνή 62-72
Μαχητές Πευκών-Καβάλα 71-70
Στρατώνι-Έσπερος Λαμίας 72-67
ΠΑΣ Γιάννινα-Γέφυρα 77-70
ΚΑΟ Χαλκιδικής-Δόξα Λευκάδας 58-82
Πολύγυρος-Πρωτέας Γρεβενών 68-64
Αίας Ευόσμου-ΧΑΝΘ 79-103

Τα φύλλα αγώνα :

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ 77-70
Τα δεκάλεπτα :  21-17, 48-40, 63-53, 77-70
Διαιτητές : Ξέρας-Παζώλης-Χατζημπαλίδης
Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος) : Νικάς 5 (1), Ντόβας 7(1), Μαυρογιάννης 19(2), Καραγκιολίδης 7(1), Ναούμης 7(2), Μάντζιος 4, Πάτρας 16(2), Κωστούλας, Μανάκας 11, Γιωτάκης, Τσίρμπας 1
ΚΣ Γέφυρα (Μελετιαδης) : Ονάσογλου 11(2), Μπέγος, Ματενίδης 7(1), Κολοκοτρώνης, Αποστολίδης 5(1), Μάρτζος 18 (2), Τζουβάρας 2, Μασάδης, Τσακαλέρης 24, Κοτσάνος 3.

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ – ΧΑΝΘ 79-103
Τα δεκάλεπτα : 25-28, 35-50, 58-75, 79-103
Διατητές :Τσιρτσιμάλης-Πράττος-Τζιοπάνος Γ.
Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος ) :Μπρουκς 4, Λαζαρίδης 5 (1), Μπαλτζόπουλος 2, Πετανίδης 2, Πουλιανίτης 20 (1), Νησιώτης 19 (2), Ζώτος 15, Νέσης 7, Καπινιάρης 5
ΧΑΝΘ (Νικολαϊδης) : Βαζουκης 7 (1), Στεφανιδης 17 (4), Απαζιδης 12, Θεοδωρίδης 21 (7), Μπαλάσκας 11 (3), Ιωαννίδης 12, Κουτουξίδης 10, Καραγεωργίου 8, Τσιριλάκης 5

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ – ΚΑΒΑΛΑ 71-70
Τα δεκάλεπτα : 15-15, 36-33, 55-48, 71-70
Διαιτητές : Τσιαπλής-Παπανικολάου-Κατωτικίδης
Μαχητές Πειραματικό Πευκών (Χατζηκυριακίδης) : Σιπητάνος 2, Χατζηκυριακίδης28 (5), Γεωργίου 13(1), Κουντουρατζόγλου 3, Μαυρίδης 3, Ζιάκας 2, Κλωνάρας 3, Σικαλίδης 4, Βαιντερλής 3, Μητσάκης 10(2)
Καβάλα (Πενταζίδης) :Δοξάκης 5(1), Λαμπρόπουλος 13(2), Σαββίδης 7(1), Αθανασιάδης 12(1), Αμπαράς 10, Πιεβάλιτσα 3(1), Φλιάτης 12, Ντάλος 1, Μπανάσας, Αδαμόπουλος 7.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 72-67
Τα δεκάλεπτα: 24-15, 33-31, 52-47, 72-67
Διαιτητές: Θεοδώρου-Φουτζήλας-Δέλλας
Στρατώνι (Μύθου): Ψευτογκάς 3 (1), Χαλάτσης 9 (1), Μπαρζού 8 (1), Κυριλής 9 (1), Καραδήμας, Σαμαράς 7 (1), Ιατρίδης 1, Θυμνιός 12, Κασούρας 4, Δασκαλόπουλος 20
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Γκούντγουιν 2, Μούτσα 9 (1), Στογιάνοβιτς 22 (4), Ρουμελιώτης 11 (1), Παπανικολάου, Τσιμίδης 11, Δαχρετζής 6 (2), Γκιρίτσης 6.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΚΟΜΟΤΗΝΗ 62-72
Τα δεκάλεπτα: 22-26, 36-44, 46-58, 62-72
Διαιτητές: Μελανίδης-Ντόγκας-Χατζηχαρίσης
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου 10 (2), Αποστολίδης 6, Μάρουσιτς 12 (1), Ελευθεριάδης 7, Πλιούκας 6 (2), Σιώπης 3 (1), Παρίτσης 7 (1), Μπακάλης 4, Θεοδωρίδης 1, Χριστοδούλου 6
ΓΑΣ Κομοτηνής (Λεμονίδης): Καρκατσέλης, Λεπτοκαρύδης 28 (3), Μαστροδημήτρης, Λεχούδης 4, Τρυφωνίδης, Κουτσοβασίλης 13 (1), Παπανδρεόπουλος 12, Σπέντζος 4, Χαλίλ 11

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 68-64
Τα δεκάλεπτα: 17-18, 32-32, 52-50, 68-64
Διαιτητές: Σιμητόπουλος, Σιταρίδης, Σαρακενίδης
Πολύγυρος (Τσούρμας): Αμπατζίδης 3(2), Πιπιλιάρης 6(1), Ντισλής 11(3), Δεληγκάρης, Βλάχος 16(3), Παπαθανασίου, Νικολόπουλος, Νούκαρης 15(2), Αλεξιάδης 7(1), Γραβάνης 10.
Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουτζίδης): Μαλούτας 13(2), Σισμάνης 5(1), Μιχαηλίδης 6(2), Βλάχος Θ. 9(1), Μπέσας 2, Τακίδης 6, Μάλιουρας 4, Μακρής 15(2), Πεχλιβανίδης 4.

ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ – ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ 71-82
Τα δεκάλεπτα: 19-22, 37-40, 61-65, 71-82
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου-Εκίζογλου
ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου-Δαδαλας): Τουλούπης 4, Κιούρκας 5(1), Χατζημιχαήλ 2, Χολέβας 16(1), Ουλουσίδης 6, Απιδόπουλος 6, Πλεξίδας 13(3), Χατζίδης , Γκαβέζος 11, Βαρίτης , Πρεδάρης , Χαρτόπουλος 8(1).
ΓΣ.Φαρσάλων (Γιασσάρης): Στάνκοβιτς, Καλτσούνας, Βασιλείου, Παπαχρήστος 13(1), Τσούμας Σ. 11(2), Βρεττάς 13(4), Πεταλωτής 13(1), Μουλάς 15(1), Δέσπος 7(1), Τσούκας 10(2).

ΚΑΟ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ – ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 58-82
Τα δεκάλεπτα: 16-18, 29-43, 47-56, 58-82
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Λουλουδιάδης-Γραικός
ΚΑΟ Χαλκιδικής (Παναγιωτόπουλος): Σελεμενάκης, Σμυρλής 3(1), Φιλοξενίδης 25(5), Σερέτης, Ευγενίου, Χαρταβέλας, Ντογανίδης, Κωνσταντινίδης 4, Ζαχαρής 13(1), Κανάκογλου 4, Σούρλας, Βλαγκόγιας 9(1).
Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Βακουφτσής 17, Αργυρός 12(2), Τσιαβές 5, Βαγενάς 10(1), Χρύσης, Γ.Αναγνωστόπουλος 13(1), Χ.Αναγνωστόπουλος 10(2), Βλαχάκης, Βάννης 7, Σταματέλος 8(2).

Η Βαθμολογία (σε 1 αγώνα) :

1.ΧΑΝΘ (1-0) 2
2.Δόξα Λευκάδας (1-0) 2
3.Φάρσαλα (1-0) 2
4.Κομοτηνή (1-0) 2
5.Πας Γιάννινα (1-0) 2
6.Στρατώνι (1-0) 2
7.Πολύγυρος (1-0) 2
8.Μαχητές Πειραματικό (1-0) 2
9.Καβάλα (0-1) 1
10.Πρωτέας Γρεβενών (0-1) 1
11.Έσπερος Λαμίας (0-1) 1
12.Γέφυρα (0-1) 1
13.Ερμής Λαγκαδά (0-1) 1
14.ΠΣ Ευκαρπίας (0-1) 1
15.ΚΑΟ Χαλκιδικής (0-1) 1
16.Αίας Ευόσμου (0-1) 1

Η επόμενη αγωνιστική (2η αγωνιστική)

Γ.Σ.Φαρσάλων – Αίας Ευόσμου
ΓΑΣ Κομοτηνή – Ευκαρπία
Καβάλα – Ερμής Λαγκαδά
Έσπερος Λαμίας – Μαχητές Πειραματικό Πεύκων
Γέφυρα – Στρατώνι
Δόξα Λευκάδας – ΠΑΣ Γιάννινα
Πρωτέας Γρεβενών – Ευρώπη Πευκοχωρίου
ΧΑΝΘ – Πολύγυρος

Related News

Comments are closed