Πανλευκάδιος: Με το…δεξί στο πρωτάθλημα

Με το δεξί μπήκε στο νέο πρωτάθλημα ο Πανλευκάδιος  που επικράτησε 2-1 του Εθνικού Φιλιππιάδας  στο γήπεδο Σφακιωτών, χάρη σε δύο γκολ του Μπόμπορη, που σημείωσε ένα σε κάθε ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι με τη φόρα του κυπέλλου, μπήκαν με γκολ στα πρώτα λεπτά του αγώνα στο πρωτάθλημα και έχασαν ευκαιρίες για ευρύτερη επικράτηση από το τελική του 2-1.

Ο Πανλευκάδιος προηγήθηκε στο 12ο με κεφαλιά του Μπόμπορη.

Στο 26΄ ο Νάστος με ατομική προσπάθεια και σουτ έστειλα την μπάλα στα δίχτυα του Λιάσκου και έκανε το 1-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Ο Μπόμπορης στο 65΄ με κεφαλιά μετά από σέντρα του Καλογέρη έκανε το τελικό 2-1 για την ομάδα του Γιώργου Κατηφόρη.

Διαιτητής: Μπαΐλης

Βοηθοί: Φραγκούλης Π.-Πάτσης

Πανλευκάδιος (Γιώργος Κατηφόρης): Λιάσκος, Τουργέλης, Κατωπόδης, Τσιάβος, Κουμπής, Φλούδας, Κοκόλης, Καλογέρης (89΄ Τζόλος), Μπόμπορης (66΄ Μεϊντάνης), Ορφανός (86΄ Καλογεράκης), Κούτσικος (91΄ Θεοχάρης).

Εθνικός Φιλιππιάδας (Αδριανός Παπαδήμας): Παναγιωτίδης, Παπανίκου (73΄ Δερβίλης), Κίτσιος Γ., Μπεζεβέγκης, Κολιός, Ρακόπουλος, Νάστος, Χρηστογιάννης, Τσιάπι, Παππάς (84΄ Πάνου), Μιχάλης.