ΕΟΚ| Κύπελλο: Πρόκριση για Δόξα Λευκάδας – Υποδέχεται το Παγκράτι την Κυριακή 22/9

Την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου πήρε η Δόξα Λευκάδας, που επικράτησε εντός έδρας 71-62 της ΚΣ Γέφυρας και θα υποδεχθεί την άλλη αγωνιστική το Παγκράτι, εκ νέου εντός έδρας.




Δεκάλεπτα:
21-13, 37-35, 51-47, 71-62

Διαιτητές: Τσακαλογιάννης, Καμήτσος, Λογοθέτης

Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Βακουφτσής 13(1), Αργυρός 3(1), Βλάχος, Τσιαβές 13(1), Αναγνωστόπουλος Χ. 3(1), Σταματέλος, Χρύσης 13(1), Αναγνωστόπουλος Γ. 20(3), Φέτσης, Βλαχάκης, Βάνης 6.

ΚΣ Γέφυρας (Μελετιάδης): Ματενίδης 10, Ονάσογλου 16(2), Μπέγας, Κολοκοτρώνης 1, Μάρτζος 12(1), Τσακαλέρης 21(1), Τζουβάρας, Ευσταθιάδης, Κοτσάνος 2, Κιουρτζίδης.

Δείτε παρακάτω τα αποτελέσματα από τους αγώνες: 

1ος Όμιλος

  • Εθνικός ΟΦΠΦ – ΝΕ Μεγαρίδος 70-64
  • Αιγάλεω ΑΟ – ΑΕ Πεντέλης 84-98
  • Ιωνικός ΑΣ ΝΦ – ΑΣΕ Δούκα 79-81
  • ΑΣ Παπάγου – Πανερυθραϊκός ΑΣ 73-68
  • ΠΟΚ Έσπερος – ΓΣ Αμαρουσίου 72-49
  • Πανελευσινιακός ΑΟΚ – ΚΑΟ Μελισσίων 73-68
  • ΑΣ Λοκρός Αταλ. – ΓΣ Μανδραϊκός 64-77
  • Παρασκευή 20/09/2019
  • Γ.Γεννηματάς 17.00 ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας – ΟΦΗ

2ος Όμιλος

  • Στρατώνι – ΠΑΣ Γιάννινα 93-83
  • Φάρσαλα – Πευκοχώρι 73-44
  • ΧΑΝΘ – Μαχητές Πειραματικό 68-83
  • Δόξα Λευκάδας – Γέφυρα 71-62
  • ΓΑΣ Κομοτηνής- Ερμής Λαγκαδά 66-73
  • Έσπερος Λαμίας- Φίλιππος Βέροιας 89-76
  • Πρωτέας Γρεβενών – Καβάλα 56-68
  • ΠΣ Ευκαρπίας – Αίας Ευόσμου 74-83

Φύλλα αγώνα

1ος Όμιλος

Ιωνικός ΑΣ ΝΦ – ΑΣΕ Δούκα 79-81

Δεκάλεπτα: 19-16, 46-39, 61-64, 79-81

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Παυλόπουλος, Νερομυλιώτης

Ιωνικός (Σταθούλης): Παπανδρέου, Βουρλιωτάκης-Περδικάρης 15, Παλαιοχωρίτης 10(2), Γιαννίκος 19(2), Γερονίκος 4, Σπανός 4, Πρισκομάτης 9(2), Βαφιάς, Μαντζιώρης 15(2).

Δούκας (Αγγέλου): Θωμάς 2, Σεργιένκο 4, Τζελαλής 3(1), Ζαραϊδώνης 25(3), Αρσενικός, Παναρετάκης 7(1), Γκίνης 7(1), Μαράντος 12, Σακελλαρίου 16(4), Κορκοντζέλος 13, Ζαρκαδούλας 4(1).

Εθνικός ΟΦΠΦ – ΝΕ Μεγαρίδος 70-64

Δεκάλεπτα: 19-14, 40-25, 53-47, 70-64

Διαιτητές: Μπούκας, Αργυρούδης, Ζιώγας

Εθνικός (Μουριχίδης): Γεωργοπαπαδάκος Λ. 10(1), Ασημακόπουλος 3(1), Μανιάτης 2, Αγγελόπουλος 3, Γεωργοπαπαδάκος Ν. 12(2), Πέττας 22(1), Γιατρουδής, Γκιζογιάννης 14(2), Λεκάκης, Σκιαθίτης, Στέφος 4.

Μεγαρίδα (Μάνταλος): Δόσης, Κοντόπουλος 3(1), Σπυρόπουλος 2, Ψαρόπουλος 22(1), Χρονόπουλος, Παπαντωνάκος 3, Σαλέχ 10, Κασπίρης, Βούρτσης 6(2), Μαλούκος 9, Λουκάς 7, Οικονομόπουλος.

ΠΟΚ Έσπερος – ΓΣ Αμαρουσίου 72-49

Δεκάλεπτα :14-9, 36-22, 55-38, 72-49

Διαιτητές: Ζακεστίδης, Χρηστίδης Π., Γρίβα

Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης) : Μαγκουνής 16, Ντακούλιας 8, Ευστρατίου 9, Αγγελόπουλος 9(1),Καπώνης 4(1), Γκαϊτάσοφ 2, Θεοδοσίου 6(2), Χαρούνι Κλ. 8, Χαρούνι Ν. 4, Ματαλιωτάκης 6, Βάρσος, Γεωργιάδης.

Μαρούσι (Σκαραφίγκας) : Ξυδάς 15(2), Γκαγκαλούδης 10, Δούκας 4, Παπαγεωργόπουλος 2, Λάππας 6, Μπακέας Γ. 3(1), Καννέλης 2, Μπακέας Θ. 3, Αποστόλου 2, Γιαννόπουλος.

ΑΣ Παπάγου – Πανερυθραϊκός ΑΣ 73-68

Δεκάλεπτα: 14-14, 31-28, 51-40, 73-68

Διαιτητές: Πολυχρόνης, Σπυρόπουλος, Μαρτινάκος

Παπάγος (Διαμαντόπουλος): Παπαζήσης, Λαγουδάκης, Τρίχας 2, Κυρίτσης 32(3), Χρυσός 9, Ρεγκούζας, Ψαθάς 11, Αγγελόπουλος 4, Τσιτσιγιάννης 2, Μπασδέκης 13(3), Κώτσης, Καρακατσάνης.

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Παππάς 3(1), Νικολακόπουλος 4(1), Καλλιανιώτης 10(2), Ντουζίδης 11(1), Σκάνδαλος 8, Γιαουρτόγλου 12(1), Βουγιούκας 10, Αντωνίου 3(1), Λυκογιάννης 7(1).

ΑΣ Λοκρός Αταλάντης – ΓΣ Μανδραϊκός 64-77

Δεκάλεπτα : 14-22, 29-40, 42-60, 64-77

Διαιτητές : Καρακάσης, Μακρόπουλος, Μαρινάκης

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας) : Ανδρέου, Πάππος 6, Φωτητζόγλου 12(4), Αντωνόπουλος 8(2), Μάτος Αν. 19(3), Μάτος Αγγ. 2, Ψάλτου 17.

Μανδραϊκός (Κατσούνης) : Χανιάς Πανταζής, Γεωργίου 5(1), Παπανικολάου 1, Λυτόπουλος 6, Καραμπάτσος 9(2), Μαλτέζος, Μαγιντόμπε 10, Γκουαλτιέρι 8(2), Μαρούγκας, Ροδοστόγλου 14(2), Τσιάκος 10, Βεσκούκης 14(2).

Αιγάλεω ΑΟ – ΑΕ Πεντέλης 84-98

Δεκάλεπτα: 19-31, 38-61, 69-80, 84-98

Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ., Ορφανός Ιορδ., Τηγάνης

Αιγάλεω (Λιόγας) : Κυριακόπουλος 11(2), Τσαμπής 14(2), Ναυπλιώτης, Καράβολας 14(2), Κούρτης 9(1), Γεωργιάδης 5(1), Οικονομόπουλος Κ. 9, Οικονομόπουλος Αγγ. 9(1), Σάμαρης 1, Νικολακάκος 12(1), Κρουσαράκης.

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης) : Μπουργάνος 8, Ευαγγελούλης, Κούσουλας 9(1), Καρούζος 5(1), Μπέλη 13(1), Κουκάκης 8(2), Μπίγκος 4, Σαλτουρίδης 4, Τάγαρης 16, Φωτόπουλος 31(5).

Πανελευσινιακός ΑΟΚ – ΚΑΟ Μελισσίων 73-68

Δεκάλεπτα: 21-15, 40-31, 59-44, 73-68

Διαιτητές: Στρέμπας, Ασλανίδης, Κούλης

Πανελευσινιακός (Καραχάλιος): Μπάλας, Καράμπελας 4, Κεφάλας 1, Σταθόπουλος 14, Μουμπάρακ 22(4), Παπαδιονυσίου 11(1), Κρασάκης, Αναγνωστόπουλος, Ψαρόπουλος 21(2).

Μελίσσια (Δάγλας): Βασιλόπουλος 2, Στεργίου 4, Οικονομόπουλος 12(3), Ζαραϊδώνης 4, Τοπάλη 7(1), Ζήρας 3(1), Κυπαρίσσης 6, Καραχάλιος 20(3), Καραβανάς 10.

2ος Όμιλος

Δόξα Λευκάδας – ΚΣ Γέφυρας 71-62

Δεκάλεπτα: 21-13, 37-35, 51-47, 71-62

Διαιτητές: Τσακαλογιάννης, Καμήτσος, Λογοθέτης

Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Βακουφτσής 13(1), Αργυρός 3(1), Βλάχος, Τσιαβές 13(1), Αναγνωστόπουλος Χ. 3(1), Σταματέλος, Χρύσης 13(1), Αναγνωστόπουλος Γ. 20(3), Φέτσης, Βλαχάκης, Βάνης 6.

ΚΣ Γέφυρας (Μελετιάδης): Ματενίδης 10, Ονάσογλου 16(2), Μπέγας, Κολοκοτρώνης 1, Μάρτζος 12(1), Τσακαλέρης 21(1), Τζουβάρας, Ευσταθιάδης, Κοτσάνος 2, Κιουρτζίδης.

Στρατώνι – ΠΑΣ Γιάννινα 93-83

Δεκάλεπτα: 28-20, 47-44, 68-62, 93-83

Διαιτητές: Λόρτος, Θεοδώρου, Σιταρίδης

Στρατώνι (Μύθου): Ψευτογκάς 9 (3), Χαλάτσης 14(2), Μπαρζού 9 (1), Κυριλής 8, Καραδήμας, Σαμαράς 17(3), Ιατρίδης, Θυμνιός 18, Κασούρας 2, Δασκαλόπουλος 16.

ΠΑΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Ντόβας 24 (4), Μαυρογιάννης 8, Καραγκιολίδης 8 (2), Ναούμης 13 (2), Μάντζιος 2, Πάτρας 14, Κωστούλας 2, Μανάκας 10, Τσίρμπας 2.

Πρωτέας Γρεβενών – Καβάλα 56-68

Δεκάλεπτα: 11-6, 32-22, 44-45, 56-68

Διαιτητές: Ταρενίδης Κ., Χατζηχαρίσης, Ντόγκας

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Τζιουβάρας, Σισμάνης 2, Μαλούτας 3 (1), Μιχαηλίδης 18 (6), Βλάχος 10, Μπέσσας 4, Συλλάκος, Τανίδης 7, Κλωνάρας 1, Μανούρας, Μακρής 11 (1), Καναβός.

Καβάλα (Πενταζίδης): Δοξάκης 6, Παντόπουλος, Παπαζούδης, Λαμπρόπουλος 21 (1), Σαββίδης 3, Ζώτος 6, Μπανάσας 5 (1), Αδαμόπουλος 12, Πιεβάλιτσα 6, Νταλός, Τεπετίδης 9 (1).

Φάρσαλα – Κ.Α.Ο.Χ. 73-44

Δεκάλεπτα: 18-19, 45-23, 57-31, 73-44

Διαιτητές: Πιτσίλκας, Παζώλης, Κοντογιάννης

Γ.Σ.Φαρσάλων (Γιασάρης): Πεταλωτής 8, Στάνκοβιτς 5(1), Τσούμας Σ. 7, Βρεττάς 11, Τσούκας 11(1), Βασιλείου, Παπαχρήστος 14(1), Μουλάς 15, Δέσπος 2.

Κ.Α.Ο.Χ (Παναγιωτόπουλος): Σελεμενάκης , Σμυρλής , Φιλοξενίδης 15(1), Τσίνας , Βλαγκόγιας 12(1), Ευγενίου 6, Χαρταβέλλας , Τογανίδης 2, Κωνσταντινίδης 4, Ζαχαρής 5, Κανακόγλου , Τύπος.

ΧΑΝΘ – Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 68-83

Δεκάλεπτα: 15-19, 33-44, 44-63, 68-83

Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου, Λουλουδιάδης, Αγραφιώτης Γ.

ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης Ι.): Βαζούκης 8(2), Στεφανίδης 8(1), Θεοδωρίδης 10(2), Μπαλάσκας 4, Ιωαννίδης 10, Κουτουξίδης 6, Μαργαριτόπουλος, Τσιριλάκης 7, Μελαδιανός 7(1), Ζωίδης 2,Λογοθέτης 6.

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Σιπιτάνος12, Χατζηκυριακίδης 8, Γεωργίου 5, Ριζόπουλος, Κουντουρατζόγλου 9(1), Ζιάκας 7(1), Κλωνάρας 8, Μπάρτζης, Σικαλίδης 7, Βαϊντερλής 17, Μητσάκης, Λαζάρου 10(1).

ΓΑΣ Κομοτηνή – Ερμής Λαγκαδά 66-73

Δεκάλεπτα: 18-22, 34-37, 50-55, 66-73

Διαιτητές: Ξενικάκης, Δαμάδης, Μπακάλης

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Λεπτοκαρίδης 15(3), Μαστροδημήτρης, Μπαλάσκας 3(1), Φυλακτός 4, Λεχούδης 16(1), Καρκατέλης, Μαγουλάς 4, Κουτσοβασίλης 1, Παπανδρεόπουλος, Σταυριανόπουλος 2, Σπέντζος 16(1), Χαλίλ 2.

Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης, Γρηγορούδης): Μίνου 12(3), Αποστολίδης, Μάρουσιτς 22(3), Ελευθεριάδης 3(1), Πλιούκας 6(2), Σιώπης 12(1), Παρίσης 4, Καραμανώλης, Μπακάλης 2, Θεοδωρίδης 5, Χριστοδούλου 3, Ιατρίδης 4.

Έσπερος Λαμίας – Φίλιππος Βέροιας 89-76

Δεκάλεπτα: 17-21, 48-40, 69-61, 89-76

Διαιτητές: Καλογερόπουλος Λ., Τσουμαχίδης, Δολγύρας

Εσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Γκόντγουϊν 2, Μούτσα 9(1), Λάμπας, Στογιάνοβιτς 40(5), Ρουμελιώτης 12(3), Παπανικολάου 4, Μαντζούκας 3(1), Γκιρίκης, Τσινίδης 11(1), Γιαχρετζής 8(2), Τσερνάι, Μπαλτάς.

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Φιλιππόπουλος 11, Τσιαγκλαγκάνος 15(2), Παραπούρας 11(3), Τσεσμετζίδης, Κοθράς 16, Καντάρκος 16, Τσούκας 7.

ΠΣ Ευκαρπίας – Αίας Ευόσμου 74-83

Δεκάλεπτα: 14-28, 32-50, 59-61, 74-83

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Φουντζήλας, Δέλλας

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Τουλούπης 3, Κιούρκας, Χολέβας 12(1), Ουλουσίδης 5, Απιδόπουλος, Πλεξούδας 14(4), Χατζίδης 2, Γκαβέζος 8, Βαρίτης 15(4), Πρεδάρης 7(1), Χαρτόπουλος 8.

Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος, Κόρκας): Μπρουκς 6(2), Λαζαρίδης 7(1), Μπαλτζόπουλος 17(3), Πετανίδης, Πουλιανίτης 5, Νησιώτης 11(1), Ζώτος 5, Σεκαδάκης, Νέσης 7(1), Καπινιάρης 24(4), Κατσαούνης, Περιστεράκης.

Related News

Comments are closed