Πανλευκάδιος: Φιλική ήττα από Αναγέννηση Άρτας με 2-1 (photos)

Φιλική νίκη πέτυχε σήμερα η Αναγέννηση, σε αγώνα που διεξήχθη το μεσημέρι στο Δημοτικό Στάδιο της πόλης μας, με 2-1 απέναντι στον Πανλευκάδιο.

Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν πρώτοι στο 20ο λεπτό, όταν ο Κοκόλης σούταρε από τα όρια της περιοχής, με το Γεροδήμο να βγάζει δύσκολα στη γωνία του, ενώ ένα λεπτό μετά, ο ίδιος παίκτης σούταρε, με το Γεροδήμο αυτή τη φορά να μπλοκάρει σταθερά. Στο 22ο λεπτό, η Αναγέννηση άνοιξε το σκορ, όταν ο Μπακόλας αποσόβησε σε πρώτο χρόνο σε κόρνερ σουτ του Κατσαρού, από την εκτέλεση του οποίου όμως η μπάλα έφτασε έξω από την περιοχή στο Χεμπέγια, που έπιασε εξαιρετικό σουτ, στέλνοντας την μπάλα στο “παραθυράκι” για το 1-0. Στο 27ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσα, όταν ο Κονιδάρης πλαγιοκόπησε και έκανε το παράλληλο γύρισμα, με τον Παναγιωτόπουλο, να γράφει το 1-1. Στο 34ο λεπτό, ο Παπαρούνης έκανε ανέβασμα από την άμυνα, δοκίμασε ωραίο σουτ, ο Μπακόλας έδιωξε δύσκολα με τη βοήθεια του δοκαριού σε κόρνερ, από το οποίο ο Σιδηρόπουλος έπιασε μονοκόμματο σουτ που έφυγε άουτ.

Στην επανάληψη, η Αναγέννηση στην πρώτη της καλή φάση πήρε εκ νέου το προβάδισμα, όταν στο 55ο λεπτό, έπειτα από σέντρα στην περιοχή, ο Σιδηρόπολος με ωραίο μονοκόμματο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1. Στο πρώτο μισό, ο Τάσος Νταλάκας χρησιμοποίησε περισσότερο παιδιά που είχαν λίγο λιγότερο χρόνο συμμετοχής, ενώ μπήκε στον αγωνιστικό χώρο για ένα τέταρτο και ο Βασίλης Μαργαρίτης, που έχασε όλη τη σεζόν λόγω σοβαρού τραυματισμού στο γόνατο, όπως και ο Κορέσι που πήρε χρόνο συμμετοχής και στα μπαράζ. Στο δεύτερο μέρος λοιπόν, η “Α” κυριάρχησε και στο 60ο λεπτό είχε καλό σουτ του Ασπροποταμίτη που έφυγε άουτ. Στο 72ο λεπτό, ο Πανλευκάδιος είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει, όμως ο Βακουφτσής νικήθηκε σε τετ α τετ από το Γεροδήμο. Τρία λεπτά μετά, ήταν η σειρά της Αναγέννησης να χάσει ανάλογη ευκαιρία, με το Τσελά από θέση τετ α τετ να μην μπορεί να νικήσει τον Μπακόλα. Στην τελευταία φάση του ματς, ο Γιαννούλης στο 84ο λεπτό, έκανε σέντρα ακριβείας για το Σταμούλη που φάτσα με τον Μπακόλα, δεν μπόρεσε να το νικήσει με κεφαλιά.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Παπαμιχαήλ Αποστόλης – Λάμπρου Χάρης

Αναγέννηση Άρτας (Νταλάκας) : Γεροδήμος, Χεμπέγια, Κορέσι, Έξαρχος, Παπαρούνης, Σταύρου, Βασιλάκος, Παππάς, Σιδηρόπουλος, Μαργαρίτης, Γκαρτζώνης, Σταμούλης, Κραμπής, Κατσαρός, Λύτος, Ασπροποταμίτης, Γιαννούλης, Δεληκούρας, Ρίζος, Τσελά

Πανλευκάδιος : Μπακόλας, Τουλγερίδης, Γρίβας, Τσιάβος, Χριστοδούλου, Φλούδας, Κοκόλης, Κουμπής, Κονιδάρης, Θεοχάρης, Παναγιωτόπουλος, Βακουφτσής, Τερζιά, Τζόλος, Θεοχάρης Σ., Παπαδόπουλος, Μανωλίτσης

Φωτορεπορτάζ από το φιλικό ΕΔΩ. – Πηγή: artagoal.gr