Νίκη Λευκάδας: 5η σερί νίκη, 63-53 εκτός τον Πανιώνιο

Πέμπτη διαδοχική νίκη για την Γυναικεία Ομάδα του Συλλόγου μας, η οποία επικράτησε με σκορ 53-63 του Πανιωνίου στο Κλειστό Γυμναστήριο Μίλωνα.

Η Νίκη Λευκάδας ήταν εξαιρετική ειδικά στα αμυντικά της καθήκοντα έχοντας 11 (!) τάπες και παρά το ντεμαράζ του Πανιωνίου στο τρίτο δεκάλεπτο άντεξε και πήρε μια πολύ μεγάλη νίκη. Η ομάδα μας πήρε από την αρχή το προβάδισμα, ξέφυγε δύο φορές με 11 πόντους (17-28 και 38-49), όμως οι «κυανέρυθρες» ισοφάρισαν σε 49-49 στην αρχή της τελευταίας περιόδου. Στη συνέχεια όμως η Νίκη με ψυχραιμία και συγκέντρωση πέτυχε συνεχόμενους πόντους και δεν απειλήθηκε στα τελευταία λεπτά.

Για μια ακόμη φορά τριάντα περίπου Λευκαδίτες δημιούργησαν εκπληκτική ατμόσφαιρα υποστηρίζοντας την ομάδα μας!

Δεκάλεπτα: 13-18, 33-38, 47-49, 53-63

Πανιώνιος (Ρουμπελάκης):  Καλογήρου, Σπαθάρου, Γκριτζά, Μαγκλάρα 3, Στεφανίδου, Γρηγορίου, Μπρουκ 7, Θεοδωρομανωλάκη 5, Κόρινεκ 20, Τόμπκινς 18
Νίκη Λευκάδας (Δουβίτσας-Ζαβιτσάνος): Τσινέκε Κ., Τσινέκε Ε. 8, Παπαμιχαήλ 2, Γουόκερ 19, Μπαλτά 10, Σμιθ 14 (15 ριμπ), Νάιτ 10.