Νίκη Λευκάδας: Νίκησε και τον Πρωτέα με 67-50 (photos)

Συνέχεια στις πολύ καλές εμφανίσεις του τελευταίου μήνα έδωσε η Νίκη Λευκάδας, η οποία επικράτησε με σκορ 67-50 του Πρωτέα Βούλας στο εναρκτήριο παιχνίδι της 14ης αγωνιστικής της Α1 Μπάσκετ Γυναικών.

Οι «Λευκαδίτισσες» μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς και στο πρώτο ημίχρονο ήταν εμφανώς καλύτερες του αντιπάλου με αποτέλεσμα να πάνε στην ανάπαυλα στο +17 (42-25). Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν υποτονικό με μικρή επιθετική συγκομιδή δέκα πόντων, όμως στην τελευταία περίοδο η ομάδα μας κατάφερε και αύξησε ξανά τη διαφορά με αποτέλεσμα να καλύψει και τη διαφορά της ήττα μας στην Βούλα που ήταν 15 πόντοι.

Για την ομάδα μας δεν αγωνίστηκαν η Ελένη Σύρρα και η Μαρία Κοντογεώργου που ταλαιπωρούνται από διάστρεμμα.

Δεκάλεπτα: 28-11, 42-25, 50-40, 67-50

Νίκη Λευκάδας (Δουβίτσας-Ζαβιτσάνος): Τσινέκε Κ., Τσινέκε Ε. 8, Παπαμιχαήλ 5, Γουόκερ 18, Μπαλτά 9 (11 ασιστ), Σμιθ 4 (12 ριμπ.), Νάιτ 23

Πρωτέας Βούλας (Κονιδάρης): Μπουντούρη 2, Θεοδώρου, Κολλάτου 5, Σακελλαρίου, Χατζηγιακουμή, Ντάνου, Νάτσκου, Αναστασοπούλου 2, Πέρκινς 9, Αλμπάνεζ 7, Ντέλβα 25 (10 ριμπ.)