Δάφνη Αγ.Δημητρίου – Νίκη Λευκάδας 55-57

Σημαντική νίκη πήρε εκτός έδρας με σκορ 57-55 πήρε η Νίκη Λευκάδας στην έδρα της Δάφνης Αγ. Δημητρίου.

Οι φιλοξενούμενοι, αν και ξεκίνησαν δυνατά προηγήθηκαν στο ημίχρονο 34-31, βρέθηκαν με την πλάτη στον τοίχο προς το τέλος του 3ου δεκαλέπτου. Όμως στο 4ο δεκάλεπτο έδειξαν χαρακτήρα οι παίχτριες του Νίκου Δουβίτσα και με σοβαρότητα και παίζοντας έξυπνα σε άμυνα και επίθεση πήραν το ροζ φύλλο αγώνα.

Δεκάλεπτα: 14-20, 31-34, 46-39, 55-57

ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Μπουμπούς): Τζέιμς 19(3), Αλεξανδρή 4, Σουλτάνη 3(1), Γούναρη 7, Τετενέ, Τσιντόμ 12, Μπράουν 10(1).
ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Δουβίτσας): Τσινέκε Κ., Τσινέκε Ε. 9(1), Σύρρα 1, Παπαμιχαήλ 9(1), Γουόκερ 18(1), Μπαλτά 5(1), Νάιτ 15(2), Κοντογεώργου