Νίκη Λευκάδας: Πρώτη ήττα στη Βούλα

Την πρώτη ήττα της στο πρωτάθλημα υπέστη η Νίκη Λευκάδας, η οποία έχασε στο Κλειστό της Βούλας από τον Πρωτέα με σκορ 74-59.

Ούσα νωθρή κυρίως στην επίθεση, η ομάδα μας βρέθηκε να κυνηγάει από νωρίς στο σκορ. Οι γηπεδούχες είχαν τον έλεγχο του αγώνα, προηγήθηκαν με +11 στο ημίχρονο (39-28), με την Νίκη να κάνει ένα καλό ξεκίνημα στην επανάληψη και να μειώνει στους 6 (39-33). Το πέμπτο φάουλ της Νάιτ φάνηκε όμως καθοριστικό. Η ομάδα του Κονιδάρη αύξησε ξανά τη διαφορά και πήρε μια δίκαιη νίκη.

Δεκάλεπτα: 19-9, 39-28, 59-41, 74-59

Πρωτέας Βούλας (Κονιδάρης-Τσεμπέρης): Χατζηβασιλείου, Θεοδώρου, Κολλάτου 17 (3), Χατζηγιακουμή, Ντάνου 3 (1), Καλογερία, Νάτσκου, Χατζηλεοντή 4, Πέρκινς 13 (1), Τζόουνς 17, Ντέλβα 20

Νίκη Λευκάδας (Δουβίτσας-Ζαβιτσάνος): Τσινέκε Κ., Τσινέκε Ε. 12, Σύρρα 8 (2), Παπαμιχαήλ 7, Γουόκερ 12, Μπαλτά 4, Νάιτ 12 (1), Κοντογεώργου 2, Στιεπάνοβιτς 2