ΕΠΣ Π-Λ| Κύπελλο: Εύκολη πρόκριση με “4άρα” για τον Τηλυκράτη

Εύκολη απόγευμα είχαν οι παίχτες του Τηλυκράτη στη Βόνιτσα, απέναντι στον Αμβρακικό για το θεσμό του κυπέλλου, αφού νίκησαν την τοπική ομάδα με 4-0 και προκρίθηκαν στην επόμενη φάση.

Οι «κυανέρυθροι» δεν ήθελαν να μπουν σε μπελάδες, μπήκαν πολύ δυνατά στην αναμέτρηση και κατάφεραν να επιβληθούν πλήρως πετυχαίνοντας τρία γκολ σε 10 λεπτά.

Το σκορ άνοιξε στο 18ο λεπτό ο Μπαλή, ενώ οκτώ λεπτά αργότερα η ομάδα του Τάκη Κονιδάρη  πήρε αέρα δύο τερμάτων χάρη σε γκολ του Σπύρου Γεωργούση.

Στο 28ο λεπτό ο Γεωργούσης με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στον αγώνα έκανε το 3-0, «σφραγίζοντας» ουσιαστικά τη νίκη αλλά και την πρόκριση.

Στην επανάληψη, ο Τηλυκράτης κατάφερε να φτάσει και σε ένα τέταρτο γκολ στο 65΄ με τον Πριόνα.

Διαιτητής: Αναγνωστάκης

Βοηθοί: Πάτσης-Παππάς

Αμβρακικός Βόνιτσας (Αποστόλης Γεωργαλής): Καστρινάκης (56΄ Αχυριάτης), Κουτσογιώργος, Γεωργαλής, Τσώλης, Ρέππας, Ζήκας, Νταλάρδας, Νίκου, Μπεκιάρης, Ζιώγκας, Πεπόνης.

Τηλυκράτης Λευκάδας (Τάκης Κονιδάρης): Τεντζέρης, Πριόνας, Βασίλας, Δημητρίου, Ιασωνίδης (46΄ Celaj), Μπουρδούβαης, Περιστέρης, Μπαλή, Γεωργούσης, Καταγής Γ. (46΄ Τόσκα), Μπαλογιάννης (46΄ Λογαράς).