Τα αποτελέσματα του κυπέλλου Ελλάδας

Δείτε τα σημερινά αποτελέσματα της γ΄ φάσης του κυπέλλου Ελλάδα, όπου ο Τηλυκράτης δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε με 5-0 από τον Αήττητο Σπατών.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

Κιθαιρών Καπαρελλίου-Ηρόδοτος 1-3

Σκόρερ: 15′ Τσαπανέλης/8′ Σμυρλής, 40′ Κασαπάκης, 93′ Φραγκουλάκης

ΚΙΘΑΙΡΩΝ ΚΑΠΑΡΕΛΛΙΟΥ (Σωτήρης Παπαναστασίου): Δημητράς, Σκουρτανιώτης, Σεχάι, Κοτώρoς, Τσέλλος, Κουκούλας, Μαρτιναίος (82′ Σταμέλος), Κουρούμα (63′ Κώνστας), Πλακίδας, Τσοπανέλης, Στρατιδάκης.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Μανώλης Παπαματθαιάκης): Κασμερίδης, Προβυδάκης, Μπάμπης, Δαμιανάκης, Γιαλούσης, Αυγενικού (57′ Μάκο, 76′ Μπαλάφας), Μωραΐτης (57′ Μασάδο), Σμυρλής, Φραγκουλάκης, Κασαπάκης, Κωνσταντινίδης.

Αντίμαχος ΚΩ-Βόλος 0-2

Σκόρερ: 11′ Μάντζης, 70′ Ηλιόπουλος

ΑΝΤΙΜΑΧΟΣ ΚΩ (Γιάννης Μανούσογλου): Τσαραπατσάνης, Χατζηβασίλης, Μποϊλής (68′ Παππάς), Ιωαννίδης, Χατζησουλεϊμάν (52′ Δρόσος), Μαργαρίτης, Φονσέκα (78′ Χατζηπαναγιώτης), Μπεκιρλάρι, Θωνιάρης, Βλαντιμίροφ, Χατζηφούντας.

ΒΟΛΟΣ (Χουάν Φεράντο): Καραγκιολίδης, Ντεντάκης, Γκαλίτσιος, Ρούσσος, Ουνγιαλίδης, Καμπαγέρο (84′ Δόρης), Ν’ Γκουέμ (65′ Πίτου Γκαρσία), Πέντα, Μάντζης, Ηλιόπουλος (77′ Πίσπας), Κότο.

Θύελλα Καμαρίου-Σπάρτη 1-0

Σκόρερ: 11′ Αργυρίου

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ (Κώστας Μιχάλης): Ανδριόλας, Σπανός, Γελαδάρης, Μαντούσης, Ρέτζο, Σιμιτσής, Φίλων, Φύτρος Μ. (84′ Αρβανίτης), Αργυρίου, Ερρίκος (90′ Γατσέλος), Μαυρομάτης (74′ Ζανελάρι).

ΣΠΑΡΤΗ (Κριστοφ Βαζέχα): Πάντος, Οικονόμοπουλος, Κοζάκης, Βλάχος (58′ Τιεντσέ), Φραγκούλης, Παυλής, Κολτσίδας, Στογιάνοβιτς, Ντος Ρέις (62′ Σαραντόπουλος), Μαντζίρης (81′ Καινούργιος), Βλαχομήτρος.

Ερμής Αμυνταίου – Εργοτέλης 0-3

Σκόρερ: 16’΄Έφορντ, 58′-68′ Ιατρούδης

ΕΡΜΗΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ (Κώστας Μαργιορίδης): Ηλιόπουλος, Πιριτσάους, Σιδηρόπουλος, Γεωργιρζίδης (75’ Βασιλειάδης), Κουτσομήτρος (71’ Δόνες), Αμαραντίδης, Χαμαλίδης, Τσορλίδης, Ηλιάδης (84’ Μαρκόπουλος), Αθανασίδης, Χαϊτίδης

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Νίκκι Παπαβασιλείου): Χανιωτάκης, Mαζουλουξής, Γιακούμπου, Μπάτζιος, Οικονόμου, Μπρους, Τσέλιος, Μπουτσάκης (74’ Μπουρσέλης), Ιατρούδης (80’ Αντωνίου), Καπνίδης (71’ Σταθόπουλος), Έφορντ.

Εθνικός – Ηρακλής 1-1 (9-10 στα πέναλτι)

Σκόρερ: 96′ Μάναλης/118′ Παπαδόπουλος

Εθνικός (Λουκάς Καραδήμος): Βουτσινάς, Βλάχος, Μηλιώτης, Κορνέζος, Σμίλτος, Κόλλινς (46′ Μάναλης), Σκεντεράι, Κωνσταντίνου (110′ Λεβέντης), Πολίτης (67΄ Μακρυγιάννης), Τσιλιγκίρης (78΄ Ρομάνο), Παυλάκης.

Ηρακλής (Αλέκος Βοσνιάδης): Βοσνιάδης, Κανακούδης, Κουτρουμάνος, Κουκόλης (95′ Παπαδόπουλος), Ζαμπάρης, Μουμίν, Μενδρινός, Τάι (46’ Κλέιτον), Πασάς (74’ Ρόβας), Ντούνης, Περόνε.

Τηλυκράτης – Αήττητος Σπάτων 0-5

Σκόρερ: 11′, 90+’ Μαρουκάκης, 14′ Ματσούκας, 40′ Νικλητσιώτης, 80′ Σπυρόπουλος

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ (Τάκης Κονιδάρης): Κρανουλίδης, Πριόνας, Βασίλας (71’ Ντινόπουλος), Δημητρίου, Ιασωνίδης, Μπουρδούβαλης, Μπαλογιάννης (58’ Καταγής Γ.), Τσέτσης, Γεωργούσης, Τόσκα (76’ Ματσίγκος), Καταγής Σ.

ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ (Σούλης Παπαδόπουλος): Κοκκαλάς, Μουστάκης, Κολλαράς, Χριστοφιλέας, Μάγκας (84’ Μανωλάς), Κασνέτση, Ηρακλής, Νικλητσιώτης (62’ Χαντί), Γροντής, Ματσούκας (58’ Σπυρόπουλος), Μαρουκάκης.

Θεσπρωτός – Απόλλων Λάρισας 2-3

Σκόρερ: 82′ Σταυρίδης, 85′ Λάμπρου/24′-36′, 56′ Λουκάο

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ (Δημήτρης Μουρούτης): Κωνσταντάκος, Ε. Κωνσταντίνου, Πανταζής, Σταυρίδης, Μπέρτσος, Μπίκας, Β. Κωνσταντίνου, Ευθυμίου (61’ Μητσέλος), Φούντζουλας, Γώγος (46’ Γκόλιας), Πέντσας (80’ Λάμπρου).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Μαρσέλο Τροΐζι): Κουτογλίδης, Σκούπρα, Κουρτεσιώτης, Σουλιώτης, Κοντοές, Χατζής, Λούκας Ράμος (82’Κοντοθανάσης), Μαρκολίνο, Τασιούλης (90’ Γαρυφαλόπουλος), Καμπέρης (70’ Λίταινας), Λουκάο.

Επισκοπή-Κέρκυρα 0-1

Σκόρερ: 9′ Θεοδωράκης

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Γιώργος Λυρώνης): Νικηφόρος, Νάκας, Σερβιλάκης, Ρούσσης, Σέχου, Κεσίδης (84′ Ματαραγκάσι), Σουμπασάκης(61’ Τσικουδάκης), Σαββίδης, Κατσικοκέρης, Μπανγκούρα (61’ Τζόρνταν), Πήλιος.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Δημήτρης Σπανός): Κουτζαβασίλης, Κρητικός Ν., Αναστασόπουλος, Τουράμ, Ζορμπάς (63’ Κρητικός Στ.), Σιατραβάνης (86′ Ινάσιο), Κούρος (46’ Βέρτζος), Σπίνουλας, Κόντος, Ιωάννου, Θεοδωράκης.

ΑΟ Καρδίας – Απόλλων Πόντου 1-5

Σκόρερ: 45′ Σαλούκας/14′ Πορτουλίδης, 46′ Κυβελλίδης, 48′ Πορτουλίδης, 63′ Κυβελλίδης, 78′ Τσουμάνης

ΑΟ ΚΑΡΔΙΑΣ: Αθανασίου, Ταχματζίδης, Αναγνώστης, Βασιλόπουλος, Φουτσίτζης, Τουρσίδης, Στ. Εμανουηλίδης, Νιζάμης (64’ Μελλίδης), Σαλούκας (79’ Ποντίκας), Μπλάτζιος, Θεολόγου (53’ Πεγκλής).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Θεοδωρόπουλος, Σουντουρά, Γεωργιάδης (50′ Τσουμάνης), Δημητριάδης (66′ Δαλιανόπουλος), Πουρτουλίδης (57′ Δανδουλάκης), Κυβελλίδης, Καλογέρης, Θεολόγου, Αμαραντίδης, Σαμαράς, Καλαϊτζίδης.

Κόρινθος 2006 – Παναχαϊκή 0-2

Σκόρερ: 2′-58′ Καρατσανάκοφ

ΚΟΡΙΝΘΟΣ 2006 (Σταύρος Μπινιάρης): Σκούρτης, Κοτόφ, Φίλης, Μαγγίνας, Μαυρέλης (63′ Γκουζιώτης), Βασιλάρης, Τριμπόνιας, Τσατσόπουλος (46′ Αμπαδιωτάκης), Καμπλιώτης, Τζανέτος, Καπλατζής.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Καπουταγλής, Πολίμος, Σταμόπουλος, Σωτηράκος, Τσελεπίδης, Παπατόλιος (65’ Σταυρόπουλος), Πλέγας, Καρατσανάκοφ (72’ Μωραΐτης), Κυνηγόπουλος, Κόλ (54’ Ελευθεριάδης), Αντωνακόπουλος.

ΟΦ Ιεράπετρας – Καραϊσκάκης Άρτας 1-0

Σκόρερ: 5′ Μαρτσάκης

ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ (Γιάννης Μάγγος): Πρίφτης, Αναστασόπουλος, Μίγγας, Κορομηλάς, Πότσι, Μπλέντι Μούτσα, Καλημέρης (74’Χίσι), Τοπούζης, Μ. Παπαδόπουλος, Πυθαρούλης (79’ Τζελέπης), Μαρτσάκης (85’ Μηνάς)

ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ ΑΡΤΑΣ (Σάκης Παπαβασιλείου): Στεφανάκος, Καραγιαννίδης, Μαχαίρας, Χούσος, Λίτσκας, Χρ. Παπαδόπουλος (79′ Άλεξιτς), Μπεκατώρος (24′ Παναγιώτου), Καπίας, Ψιάνος, Παπανίκου, Ματθαίου (57′ Κάκκο)

Απόλλων Παραλιμνίου – Αιγινιακός 0-0 (5-4 στα πέναλτι)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ (Πέτρος Δημητρίου): Γουναρίδης, Τριανταφύλλου Δ., Τσαούσης, Κουτζαβασίλης, Μερεσιώτης, Τριανταφύλλου Κ., Λιάρας, Δέντσας, Ζυγκερίδης, Κεχαγιάς, Μουτεσίδης.

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Γιαγκιόζης, Ορφανίδης, Τοπαλίδης, Ζήσης, Πετρούσης, Λάσκαρης, Πολύζος, Έππας, Τσολακίδης, Δούμτσιος, Μαρκόφσκι.

Ερμιονίδα – Κισσαμικός 3-7

Σκόρερ: 21′ Πούτσι, 59′ Τριμπόνας, 90′ Μακρίδης/11′-54′-87′ Αρναρέλης, 37′ Ρίσκι, 47′ Καντιμά, 73′ Αποστολόπουλος, 79′ Γκίνη

ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ (Θανάσης Στάικος): Στεφανίδης, Κασαπίδης, Σαμαράς, Τζιέρης, Μπιμπισίδης, Κορνελάτος, Τριμπόνιας, Τρέσα (51′ Γεωργακοπουλος), Σκαρτσίλας (80′ Καλογιάννης), Πούτσι, Αρβανιτάκης (59′ Μακρίδης).

ΑΟΧ ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (Γιώργος Πετράκης): Παπαδόπουλος, Τόλι, Ζιούλης, Φαζός, Αρναούτογλου, Καντιμά, Γκίνη, Τεγούσης (67′ Σάλιακας), Σιμόν (82′ Βρεττός), Αρναρέλλης, Ρίσκι (72′ Αποστολόπουλος)

ΑΣ Γιαννιτσά – Τρίκαλα 2-3

Σκόρερ: 62′ Παντελίδης, 90′ Ζαρογιάννης/45′ Συμελίδης, 55′ Τσιμίκας, 67′ Γκόλιας

ΑΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ (Δημήτρης Τομπάζης): Κύρου, Μπάμπαλης, Σέρα, Ιορδανίδης, Παπασυμεών, Πέλκας (58′ Κοβάτσης), Ζαρογιάννης, Κοτσαρίδης, Ζούρκος, Καραγιάννης (77′ Παγουρτζής), Παντελίδης (66′ Χουσεϊνογλου).

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ (Ράτκο Ντόστανιτς): Ταΐρης, Γκότοβος, Συριόπουλος, Γκόλιας, Γκουγκούδης, Γκατζολάρι, Γιουκαρής (68’ Γκατζολάρι), Ράντι, Μακρίδης (60’ Ρούνεϊ), Συμελίδης (77’ Σταματάκος), Τσιμίκας

Άρης Αβάτου – Πλατανιάς 1-1 (5-4 στα πέναλτι)

Σκόρερ: 19′ Δόντσος/58′ Παπανικολάου

ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ (Γιώργος Μαραντάς): Αμουτζάκης, Κούτρας, Μπουνταγκίδης, Μίλερ, Κουτσούμπας, Ταχτσίδης, Σαρρηγιαννίδης, Δόντσος (64’ Ψεμματάς), Κοτόπουλος (102’ Βαφειάδης), Γκέκας (75’ Σιχλοιμίρης), Μελισσόπουλος Μ.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Πάουλο Κάμπος): Γκοτ, Κόρτσμαν, Ρουσσάκης, Πουρζιτίδης, Μποσκέτι, Τσαμούρης, Ποζατζίδης Χ. (46’ Ποζατζίδης Στ.), Μπιανκόνι, Ουές (46’ Παπουτσογιαννόπουλος), Νίλι (118’ Σμυρλάκης), Παπανικολάου

Νίκη Βόλου – Δόξα Δράμας 1-0

Σκόρερ: 68′ Μακένγκο

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Φάντζιο Μπούις): Αποστολίδης, Καρτσαμπάς, Φάμπιο, Μετούσι, Μέτσε, Καντούτσης, Μακενγκό (79’ Ιορδανίδης), Θ. Παπαδόπουλος, Κέρι (90’ Παπαδήμας), Βουκομάνοβιτς, Ρόβας (85’ Λάιος).

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Στάικος Βεργέτης): Πίτκας, Ριζογιάννης, Ανδρέου, Ροτζέρο, Μαρκόπουλος (63′ Πατράλης), Κουσκουνάς, Κρουζ (63′ Μαρτίνες), Βιτλής (57′ λ.τ. Κρητικός), Μπαϊκαρά, Ρουγκάλας, Μακρής.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ

Κιθαιρών Καπαρελλίου-Ηροδότος 1-3

Αντίμαχως ΚΩ- Βόλος 0-2

Θύελλα Καμαρίου – Σπάρτη 1-0

Ερμής Αμυνταίου – Εργοτέλης 0-3

Εθνικός – Ηρακλής 1-1 (9-10 στα πέναλτι)

Τηλυκράτης – Αήττητος Σπάτων 0-5

Επισκοπή-Κέρκυρα 0-1

Θεσπρωτός – Απόλλων Λάρισας 2-3

ΑΟ Καρδίας – Απόλλων Πόντου 1-5

Κόρινθος 2006 – Παναχαϊκή 0-2

ΟΦ Ιεράπετρας – Καραϊσκάκης Άρτας 1-0

Απόλλων Παραλιμνίου – Αιγινιακός 0-0 (5-4 στα πέναλτι)

Ερμιονίδα – Κισσαμικός 3-7

ΑΣ Γιαννιτσά – Τρίκαλα 2-3

Άρης Αβάτου – Πλατανιάς 1-1 (5-4 στα πέναλτι)

Νίκη Βόλου – Δόξα Δράμας 1-0

 

Related News

Comments are closed