ΧΑΛΚΙΝΕΣ στο ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΚΛΗΜΑ στο ΜΙΝΣΚ οι Κτενά και Μητσάκη

Μεγάλη επιτυχία για τον ΑΣ Λευκάδας στο ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ TAEKWONDO ITF ΝΕΑΝΙΔΩΝ 14-15 χρονών, στο Μινσκ της Λευκορωσιας, καθώς δύο Λευκαδίτισσες αθλήτριές του πήραν την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο.

Συγκέκρινά προχθές η Έλενα Μητσακη στην κατηγορία -55kg και σήμερα τελευταία μέρα των αγώνων, η Αιμιλία Κτενά στην κατηγορία -60kg κατέκτησαν την 3η θέση στους αγώνες που έδωσαν και πήραν το χάλκινο μετάλλιο.

Πρόκειτε για μια πολύ μεγάλη επιτυχία και να δώσουμε συγχαρητήρια στις ίδιες, στους δασκάλους της, στις οικογένειές της και καλή συνέχεια.