Νίκη Λευκάδας: Επικράτησε εύκολα του Αθηναϊκού

Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα, η Νίκη Λευκάδας επικράτησε του Αθηναϊκού με σκορ 78-65 στο Κλειστό της Λευκάδας το μεσημέρι της Κυριακής (18/3).

Ένα εκπληκτικό δεύτερο δεκάλεπτο της Νίκης έκρινε το παιχνίδι. Το 28-32 μετατράπηκε σε 48-32 (20-0 σερί), με την ομάδα μας να φτάνει στην υψηλότερη φετινή επιθετική της συγκομιδή (78 πόντους σε 40 αγωνιστικά λεπτά).

Πρώτη σκόρερ για την ομάδα μας η Τσινέκε με 22 πόντους και 4 τρίποντα, ενώ για τον αντίπαλο η Λιτλ με 26 πόντους. Για τον Αθηναϊκό δεν αγωνίστηκε η Σαμάνθα Μακέι.

Τα δεκάλεπτα: 22-20, 48-32, 60-47, 78-65

Νίκη Λευκάδας (Δουβίτσας): Τελίδου 8 (2), Τσινέκε 22 (4) Γουάιτιντ 13, Τσαμπούρη, Ντάναμ 16, Όστρια 16 (2), Τσέρου, Κοντογεώργου 3

Αθηναϊκός (Καλογερόπουλος): Τζανετάτου 4, Στούπα, Κόνιαλη 14 (2), Λιτλ 26 (2), Σλούκα 7 (1), Σουάν 14