A2 Ανδρών| Δούκας – Δόξα Λευκάδας 71-76

Σε ένα παιχνίδι για πολύ γερά νεύρα, με τις δύο ομάδες να θέλουν την νίκη και πότε η μία και πότε η άλλη να παίρουν μικρές διαφορές, τελικά η ομάδα το Λευτέρη Χατζηκυριακίδη, ήταν αυτή, που κατάφερε και πέρασε μπροστά στα τελευταία λεπτά του αγών και το 62-58, το έκανε 62-64 κια πήρε το ροζ φύλλο αγώνα με 71-76.

Χέρι χέρι πήγαιναν σε όλο το παιχνίδι και οι δύο ομάδες με την Δόξα να είναι μπροστά με διαφορά στο καλάθι στο πρώτο δεκάλεπτο, 17-19, για να πάει στο ημίχρονο βλέποντας την πλάτη του Δούκα με 44-41. Στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου, βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες 58-58, όμως η ομάδα έδειξε τεράστια θέληση και ψυχραιμία στα τελευταία λεπτά και πήρε ένα “διπλό” που το χρειάζεται για πολλούς λόγους.

Τα δεκάλεπτα:17-19, 44-41, 58-58, 71-76