Παρθενική νίκη για Δόξα Λευκάδας (under 21)

Η under21 Δόξα Λευκάδας πήρε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα επικρατώντας του Παναιτωλικού με 63-51. Παίκτης κλειδί ήταν ο Καμπουρίδης που συμμετείχε για πρώτη φορά στο πρωτάθλημα μιας και δεν είχε υποχρεώσεις με την πρώτη ομάδα στην Α2. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ δυνατά το παιχνίδι και προηγήθηκαν με 24-12. Ο Παναιτωλικός αντέδρασε και μείωσε στο ημίχρονο σε 38-28 και στους έξι στο τριακοστό λεπτό 51-45. Στο τελεταίο δεκάλεπτο η Δόξα έπαιξε καλή άμυνα και με ψύχραιμες επιλογές στην επίθεση έφτασε στην νίκη με 63-51. Καμπουριδης με 18, Σολδάτος με 17 και Κονιδάρης με 14 οι κορυφαιοι της ομάδας του Δημήτρη Κόγκα. Ο Πιστιόλης είχε 15 πόντους για τον Παναιτωλικό και οι Πάρδος και Καραπάνος απο 10.

Δεκάλεπτο: Α:24-12 Β:14-16 Γ:13-17 Δ:12-6

Δόξα Λευκάδας under21(Κόγκας): Σολδάτος Π.17(3),Λάμπρης, Αθανίτης,Κοντοπρίας 2, Καμπουρίδης 18(1),Λάζαρης, Κονιδάρης Χ. 14 (3), Ζαβιτσάνος, Κελάριου, Κοντοστέργιος 2, Τσαουσίδης 10(1), Κτενάς

Παναιτωλικός(Σταυροθανάσης): Θεράπος, Πάρδος 10, Ραγκαβής, Πιστιόλης 15(1), Αρκούδας 4, Τασούλης Γ. 4, Νταλαπέρας, Τασιούλης Χ. 2, Καλλιακμάνης 4, Λανόπουλος 2, Μαυρομάτης, Καραπάνος 10.