Τηλυκράτης – ΑΕ Λευκίμμης…. Live

Συντονιστείτε στο lefkadasportnews.gr, όπου θα σας μεταφέρει τον παλμό από το γήπεδο Νυδριού και την αναμέτρηση Τηλυκράτης – ΑΕ Λευκίμμης, για την 2η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Η ενημέρωση θα ξεκινήσει με την σέντρα του παιχνιδιού, που είναι προγραμματισμένη για τις 15.00

Ο Τηλυκράτης επικράτησε στη Ναύπακτο του Ναυπακτιακού με 3-0 και προκρίθηκε. Η ΑΕ Λευκίμμης στην παράταση 3-2 του Ατρόμητου Παλαμά και με αυτόν τον τρόπο πήρε την πρόκριση.

Η ενδεκάδα του Τηλυκράτη Λευκάδας: Μπλατσιώτης, Πανταζής, Ντόσης, Παναγιωτόπουλος, Μπιμπισίδης, Τσιότρας, Γκέτσι, Περιστέρης, Τόσκα, Νικλητσιώτης, Σιμόνι.

Η ενδεκάδα της ΑΕ Λευκίμμης: Βάτζιος, Κωστακιώτης, Αρμενιάκος, Μοτσοβίλα, Νίκιτς, Πανταζής, Κιπτίου, Πουλημένος, Τσεβανέδης, Τσολάκης, Γρηγοριάδης

Η αναμέτρηση έχει ξεκινήσει!

Μετά τα πρώτα δέκα λεπτά βρισκόμαστε στο 0-0.

Πρώτη σημαντική ευκαιρία για τον Τηλυκράτη. ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΥΚΙΜΜΗ, 0-1. Οι φιλοξενούμενοι παίρνουν στο 14′ προβάδισμα στο σκορ (0-1) με την πετυχημένη κοντινή προβολή του Τσεβανέδη μετά από ωραία σέντρα από τα δεξιά.

ΙΣΟΦΑΡΙΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΗΛΥΚΡΑΤΗ ΚΑΙ 1-1!!! ΣΚΟΡΕΡ Ο ΝΙΚΛΗΤΣΙΩΤΗΣ! Στο 20ο λεπτό η λευκαδίτικη ομάδα ισοφαρίζει με δυνατό σουτ εκτός περιοχής του Έλληνα άσσου.

Οι πανηγυρισμοί των γηπεδούχων, δείτε εδώ!

ΜΠΡΟΣΤΑ Ο ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ ΣΤΟ 29′. 2-1 ΜΕ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΣΙΜΟΝΙ. Ασίστ από τον Νικλητσιώτη.

Οι πανηγυρισμοί στο 2-1. Δείτε ΕΔΩ!

Σημαντική ευκαιρία στο 32′ για την Λευκίμμη. Δείτε ΕΔΩ!

ΧΑΜΕΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΗΛΥΚΡΑΤΗ ΜΕ ΤΟΝ ΠΕΡΙΣΤΕΡΗ ΣΤΟ 37ο ΛΕΠΤΟ! Δείτε ΕΔΩ!

ΙΣΟΦΑΡΙΖΕΙ Η ΛΕΥΚΙΜΜΗ ΣΕ 2-2. Σκόρερ και πάλι ο Τσεβανέδης με πέναλτι στις καθυστερήσεις του α΄ ημιχρόνου. Δείτε το εύστοχο πέναλτι ΕΔΩ!

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο!

Δεν έχει αλλάξει κάτι. Στο 57′ το σκορ παραμένει 2-2.

Στο 60΄η πρώτη αλλαγή στο παιχνίδι. Για την κερκυραϊκή ομάδα, στην θέση του Αρμενιάκου, ο Κουλούρης.

Στο 65′ ο Παντζιαράς αλλάζει τον Περιστέρη με τον Αζούδη για τον Τηλυκράτη.

Φάση για την Λευκίμμη στο 65′. Δείτε εδώ!

Μεγάλη ευκαιρία στο 71′ για τον Τηλυκράτη με τον Σιμόνι.

ΓΚΟΛ!!! 3-2 Ο ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΣΙΜΟΝΙ ΣΤΟ 75′.

Δείτε εδώ τους πανηγυρισμούς μετά το 3-2.

Ευκαιρία για τον Τηλυκράτη με τον Γκέτσι.

Στο 83′ ο Γκέτσι δίνει την θέση του στον Μπακαγιάννη για τον Τηλυκράτη. Για τους φιλοξενούμενους ο Γαρδικιώτης μπαίνει στην θέση του Τσολάκη.

ΙΣΟΦΑΡΙΖΕΙ Η ΛΕΥΚΙΜΜΗ ΣΤΟ 88′ ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΥΛΗΜΕΝΟ. 3-3 ΤΟ ΣΚΟΡ.

Πάμε για παράταση. Σκορ κανονικής διάρκειας αγώνα 3-3.

Έναρξη του επιπλέον τριανταλέπτου.

Αλλαγή για την Λευκίμμη στο 96′. Μπαίνει ο Βλάσσης, έξω ο Πανταζής.

Ευκαιρία για τον Τηλυκράτη στο 100′. Δείτε ΕΔΩ!

4-3 ΜΕ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΦΑΟΥΛ ΤΟΥ ΝΙΚΛΗΤΣΙΩΤΗ. ΜΠΡΟΣΤΑ Ο ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ ΣΤΟ 105′.

Έναρξη του β’ ημιχρόνου της παράτασης.

4-4 ΜΕ ΤΟΝ ΤΣΕΒΑΝΕΔΗ (ΧΑΤ-ΤΡΙΚ) ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΥΚΙΜΜΗ ΣΤΟ 115′.

Αλλαγές. Για τους Λευκαδίτες μπαίνει ο Βρεττός στην θέση του Ντόση. Για την Λευκίμμη αλλαγή στην θέση του τερματοφύλακα. Μέσα ο Γκάγκος, έξω ο Βάτζιος.

Δείτε ΕΔΩ το απευθείας-φάουλ γκολ του Νικλητσιώτη.

ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ ΠΑΡΑΤΑΣΗΣ. ΠΑΜΕ ΣΤΑ ΠΕΝΑΛΤΙ!

ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ Α.Ε. ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ. 3-5 ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΩΝ ΠΕΝΑΛΤΙ.

Ο Γκάγκος της Λευκίμμης απέκρουσε το πέναλτι του Αζούδη, ένω εύστοχοι για τους γηπεδούχους ήταν οι Νικλητσιώτης, Σιμόνι και Τόσκα. Για την Λευκίμμη ήταν άπαντες εύστοχοι (Γρηγοριάδης, Νίκιτς, Τσεβανέδης, Κωστακιώτης και Κιπτίου).