Δόξα Λευκάδας Βικος Cola: Ηττα Πανερυθραϊκό

Την ήττα γνώρισε η Δόξα Λευκάδας από τον Πανερυθραϊκό εκτός έδρας με σκορ 83-76.

Η ομάδα του Ντίνου Καλαμπάκου, ήταν μπροστά στο σκορ το πρώτο δεκάλεπτο, αλλά οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και οι δύο ομάδες πήγαν ισόπαλες στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, πέρασαν μπροστά στο σκορ στην τριτη περιοδο και πήραν τη νίκη στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Πανερυθραϊκός-Δόξα Λευκάδας 83-76

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Κατραχούρας-Χριστινάκης (Μωϋσιάδης)

Δεκάλεπτα: 15-19, 33-33, 58-56, 83-76

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Τσρνιτς, Νικολαΐδης 3 (1), Καλλιανιώτης, Κουφόπουλος 25 (3), Ιωαννίδης 3 (1), Τσουργιάννης 3, Μπρούερ 12 (1), Σαμοντούροβ 7 (1), Κουρουπάκης 18, Αθηναίου 12 (2).

Δόξα Λευκάδας (Καλαμπάκος): Ντόναλντσον 15 (3), Ερμείδης 14, Γοργόνης 5 (1), Ναούμης 8 (2), Σαχπατζίδης 10 (2), Σκουλίδας 8 (2), Ευσταθιάδης 6, Βουλγαρόπουλος, Τζόρτζεβιτς 6, Μερμίγκης 4.