ΑΓ. ΠΕΤΡΟΣ – ΣΑΜΨΟΥΝΤΑ 6-1

Εύκολο απόγευμα για τον πρωτοπόρο και μελλοντικό πρωταθλητή, Αγ. Πέτρο, που ξεπέρασε το εμπόδιο της Σαμψούντας με εμφατικό και πειστικό τρόπο, καθώς επιπβλήθηκε με 6-1, με την υποθεση της νίκης να κρίνεται στην πρώτη ώρα του παιχνιδιού.

Αρχικά ο Κατηφόρης Γιώργος στο 5΄ λεπτό άνοιξε το χορό των γκολ, ενώ στο 18΄ ο Παππάς έχασε ευκαιρία για δεύτερο τέρμα σε τετ α τετ με τον Γεωργιάδη που βρέθηκε. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν προς στιγμήν στο 25 λεπτο, αλλά οι γηπεδούχοι δεν είχαν όρεξη για αστεία και με τον Καρτάνο στο 30΄ λεπτό και τον Αργυρό στο 42΄ ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 3-1 λίγο πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι παίχτες του Τάκη Κονιδάρη, πέτυχαν άλλα τρια τέρμα στα πρώτα 20 λεπτά του παιχνιδού και τα τελευταία λεπτά μετατράπηκαν σε διαδικαστικού χαρακτήρα. Αρχικά, ο Καρακώστας στο 50΄ λεπτό έκανε το 4-1, για έρθει ο Κολόκας στο 55΄ λεπτό για το 5-1 και ο Ζακυνθινός στο 65΄ λεπτό όπου διαμόρφωσε το τελικό 6-1.