Α΄ ΕΠΣ Π-Λ| “Έριξε” τον Απόλλων Πάργας από την κορυφή ο ΠΑΣ Πρέβεζας, με σκορ 3-4

Φωτιά στην κορυφή της Α΄ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας έβαλε ο ΠΑΣ Πρέβεζα αφού στο ντέρμπι της κορυφής της αγωνιστικής, που ήταν συναρπαστικό, κέρδισε τον πρωτοπόρο Απόλλωνα Πάργας με 4-3 στο γήπεδο της Αγιάς και σε συνδυασμό με την νίκη του Θρίαμβου επί του Οδυσσέα Νυδριού στον Λούρο η ομάδα του Μάκη Δήμα πέρασε μόνη πρώτη.

Στο 3΄ ο Τριάντος έκανε το 0-1 και στο 31΄ ο Πόποτας διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του Άγγελου Μπέκα.

Στο 35΄ ο Νικολάου μείωσε σε 1-2 για τον Απόλλωνα Πάργας και στο 45΄ ο Πόποτας με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στον αγώνα έκανε το 1-3 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 64΄ ο Κορεντίν έκανε το 1-4 και στο 71΄ ο Τουρμούσογλου μείωσε σε 2-4.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Νικολάου με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στον αγώνα διαμόρφωσε το τελικό 3-4.

Διαιτητής: Ρούσος

Βοηθοί: Νάστος – Τσόγκας

Απόλλων Πάργας (Λευτέρης Βέρμπης): Κωνσταντάκος, Μπέλλος (87΄ Σουλιώτης), Διαμαντής, Πάκος, Βασιλείου, Νικολάου, Παπαρούνας, Ιωακειμίδης, Τουρμούσογλου, Γκόλιας, Κουλούρης (46΄ Γεωργάκης).

ΠΑΣ Πρέβεζα (Άγγελος Μπέκας): Κώτσης, Μπαρλαγιάννης (98΄ Στεμπάρι), Ράμμος, Καραγιώργος, Κώστας, Τουλκερίδης, Σιδέρης, Κορεντίν, Πόποτας (95΄ Πόποτας), Σκαμνέλος.