Θρ.Λούρου – Πανλευκάδιος 0-2

Ο Πανλευκάδιος πέρασε από τον Λούρο νικώντας τον Θρίαμβο με 2-0 με τον Φλούδα να πετυχαίνει και τα δύο γκολ.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Γιώργου Κατηφόρη είχε πολλές χαμένες ευκαιρίες. Δεν είχε το γκολ. Στο δεύτερο το βρήκε κι αυτό. Δύο φορές, μάλιστα.

Ο Φλούδας άνοιξε το σκορ στο 59ο λεπτό για τον Πανλευκάδιο με ένα σουτ από 30 μέτρα που αιφνιδίασε τον Παναγιωτίδη.

Στο 79ο λεπτό, ο Φλούδας “κλείδωσε” τη νίκη του Πανλευκάδιου. Ο Καταγής εκτέλεσε το κόρνερ οι αμυντικοί του Θρίαμβου δεν κατάφεραν να απομακρύνουν και ο Φλούδας με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 0-2.

Διαιτητής: Σπυράκος

Βοηθοί: Φραγκούλης-Κέφης

Θρίαμβος Λούρου (Σάκης Λέτσος): Παναγιωτίδης, Νάση (80΄Σάκκος), Κάτσανος, Πάνου, Γκούρας (82΄Τζόκας), Κοτένογλου, Ηλιόπουλος, Τζαφέρης, Κολιός, Ζάκκας, Κατσαντώνης (60΄Γεωργούλας).

Πανλευκάδιος(Γιώργος Κατηφόρης): Καραπιπέρης, Κοκόλης Χ.Σ., Στεριώτης, Βλάχος, Γουριώτης, Φλούδας, Κοκόλης Χ.Ζ., Τσομπάι (63΄Τσέλας), Κολοβός, Κούτσικος (60΄Καταγής), Δημουλιάς (39΄λ.τρ.Σπανός).

πηγή: sportime24.gr