Τηλυκράτης: “Μπλόκο” σε Ολυμπιακό Βόλου (1-1)

Δεν περνάει κανείς από τη Λευκάδα φέτος και ο Τηλυκράτης φρόντισε να το δείξει και απέναντι στον Ολυμπιακό Βόλου, που του έβαλε ΣΤΟΠ για να ανέβει στην κορυφή και κράτησε αήττητη την έδρα του. Εστώ και αν έπαιζε με έναν πιο ανώτερο αντίπαλο κατέφερε και πήρε με κεφαλιά του Ιασωνίδη λίγο πριν το φινάλε το βαθμό της ισοπαλίας. Οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί με γκολ του Φλίγκου στο πρώτο ημίχρονο.

Στο πρώτο 45λεπτο, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού και προσπάθησαν να απειλήσουν την εστία του Καραγκούνη. Σε αυτό το διάστημα, σημείωσαν και το τέρμα που τους έδινε το προβάδισμα σε κεφαλιά που πρώτου σκόρερ του πρωταθλήματος, του Φλίγκου στο 34΄, με το 0-1 να συνοδεύει τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη ο Ανδρέας Παντζιαράς ανακάτεψε την τράπουλα και όσο το ματς ισορροπούσε στο εύθραυστο 0-1, όλοι είχαν δικαίωμα να πάρουν κάτι από το παιχνίδι στο οποίο μειώθηκαν και οι φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες. Τελικά, ο Ιασωνίδης ύστερα από ένα γέμισμα, βρέθηκε μόνος του στην καρδιά της περιοχής και με κεφαλιά έκανε το 1-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα

Διαιτητής: Μπαλατσούκας (Θεσπρωτίας)

Κίτρινες: Φλίγκος, Σταύρου, Οικονόμου

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ: Καραγκούνης, Βρετός (61′ λ.τρ. Καλογέρης), Καταγής, Μπουρδούβαλης, Ιασωνίδης,Πολυχρονάκης, Κοντογιάννης (53′ Περιστέρης), Κτενάς (78′ Γιωργάκης), Σιδέρης, Παπαδόπουλος, Μακρυγιάννης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Κατσούλης, Ιωαννίδης, Χολέβας, Ευθυμιάδης (59′ Κέρι), Ζώνας, Σταύρου, Δωματάς, Οικονόμου, Φλίγκος (73′ Σουάνης), Μασάντο (82′ Ντόικιτς), Μουκάμ.