Νίκη Λευκάδας: Ήττα με 65-86 από Παναθλητικο Goalbets (Photos)

Την ήττα γνώρισε η Νίκη Λευκάδας με 86-65 από τον Παναθλητικό goalbets στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας  που έγινε επί Λευκαδίτικου εδάφους, με την ομάδα της Βόρειας Ελλάδας, να δείχνει σαφώς πιο βελτιωμένη από την πρώτη εικόνα που είχαμε το βράδυ του Σαββάτου, ενώ η τρίτη περίοδο(12-25 επιμέρους σκορ), ήταν αυτή που έκρινε το παιχνίδι.

Η ομάδα του Νίκου Δουβίτσα, βγήκε η κούραση από το πρώτο φιλικό στην επανάληψη, καθώς μιλάμε για τα πρώτα ματς στη φετινή περίοδο, ενώ και ο κόουτς της Νίκης έκανε πολλές αλλαγές δίνοντας την ευκαιρία σε όλες τις αθλήτριες που είχε στην διάθεσή του να πάρουν μέρος.

Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες πήγαιναν κοντά στο σκορ, όμως στην επανάληψη η ομάδα της κόουτς Καφαντάρη, έβγαλε ωραίους συνδυασμούς στην επίθεση πήρε το προβάδισμα και το διατήρησε εύκολα μέχρι το τέλος του παιχνιδιού.

Αξίζει να σημειώσουμε ότι έγιναν δύο δυνατά φιλικά, όπου οι προπονητές έβγαλαν σίγουρα χρήσιμα συμπεράσματα για την συνέχεια.

Τα δεκάλεπτα 21-20, 40-42, 52-67, 65-86

Νίκη Λευκάδας(Δουβίτσας): Χαιριστανίδου 11, Μάκου 12(2), Καμπυράκη 5, Μπράουν 5(1), Αρώνη, Γούναρη, Ψυχογιού 3(1), Λογοθέτη 2, Παπαδοπούλου 4, Στάρα 16(3), Μπάρκα, Δεληγιάννη 8

Παναθλητικός goalbets(Καφαντάρη): Σίλα 11, Παπαβασιλείου 13(1), Κανταρά 12(2), Σύρρα 3(1), Κυρατζή 4, Νάστου 9(1), Γαϊτάνη, Σταυρίδου 23(2), Σούμπερτ 11.