Ήττα στην 3η παράταση η Δόξα(116-115 από Ψυχικό)

Παρά τη μεγάλη προσπάθεια της Δόξας να επιστρέψει στο παιχνίδι από το 65-51 και το 0-17 της 4ης περιόδου, η Δόξα θα μπορούσε να έχει πάρει το ροζ φύλλο αγώνα(72-75 30 δεύτερα) στην κανονική διάρκεια, τελικά το παιχνίδι οδηγήθηκε σε τρεις παρατάσεις και το τέλος ηττήθηκε με τον ίδιο τρόπο, όπως έχει συμβεί και άλλες 2 φορές αυτή την σεζόν.

Ακόμη ένα άσχημο ξεκίνημα για τη Δόξα, που βρέθηκε πίσω στο πρώτο δεκάλεπτο(17-11) και στη συνέχεια προσπάθησε να μαζέψει την διαφορά μέχρι το τέλος του ημιχρόνου(38-34).

Με το που βγήκαν οι δύο ομάδες από τα αποδυτήρια, οι γηπεδούχοι ξαναπήραν τη διαφορά 65-51, με αποτέλεσμα οι παίχτες της Δόξα να υπερβάλουν εαυτούς για να γυρίσουν το παιχνίδι που τελικά οδηγήθηκε στο θρίλερ των παρατάσεων(75-75).

Στις παρατάσεις έλειψαν οι Καρύδας και Μανούσος με 5 φάουλ για τη Δόξα, που έμεινε με 5-6 πόντους πίσω στο σκορ και προσπάθησε να πάρει τη νίκη, αλλά δεν τα καταφέρε.

Δεκάλεπτα:  17-11, 38-34, 65-51, 75-75, 86-86, 97-97, 116-115
Διαιτητές:   Παφίλης-Παντελίδης-Τσούνας
ΨΥΧΙΚΟ (Ρεμεντέλας):  Χρυσός, Ντ. Αχής 21 (3),  Μοσχοβίτης 3,  Παπανικολάου 10,  Δημάκος 30 (5), Π. Αχής 7 (1), Αγγελακόπουλος 14 (2), Στέβοβιτς 13 (3) ,Γκάτζο,  Μελισσαράτος 10, Τσιώκος 8.
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Τακιανός): Τραϊανός, Καρύδας 9 (1) Πετρόπουλος, Μανούσος 18, Κανονίδης 28 (3), Κέντζο 2, Πεταλωτής 5, Ιωάννου 4, Τσαλδάρης 37 (5).