Γ΄ Εθνική: Πρόκριση με εξάρα η Κρανούλα

Την πρόκριση για την τρίτη φάση του Κυπέλλου πήραν οι «οράνιε».

Ανέτη εντός έδρας νίκη με 6-0 πανηγύρισε η Δόξα Κρανούλας απέναντι στη Ρόνα Ανηλίου, στο πλαίσιο του Β’ Γύρου του Κυπέλλου ΕΠΣΗΠ.

Η αρχή έγινε στο 2′, όταν με πέναλτι ο Νάσιος άνοιξε το σκορ. Το 2-0 διαμορφώθηκε στο 8′, μετά από κεφαλιά του Τσιέπα. Αυτό ΄΄ηταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου, με τη Δόξα να σημειώνει τέσσερα τέρματα στο δεύτερο 45λεπτο.

Αρχικά στο 54′ ο Χριστακόπουλος με πλασέ έκανε το 3-0, με το 4-0 να γίνεται στο 68′ από κεφαλιά του Παράσχη. Το 5-0 έγραψε με το δεύτερο προσωπικό του γκολ ο Χριστακόπουλος στο 80′, με το τελικό 6-0 να διαμορφώνεται από τον Κιτσάκη στο 90′.

Σκόρερ: 2′ Νάσιος, 8′ Τσιέπας, 54′-80′ Χριστακόπουλος, 68′ Παράσχης, 90′ Κιτσάκης

ΔΟΞΑ ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ: Πέτρου, Μπούτζας (35′ λ.τρ. Καραφλιάς), Κιτσάκης, Νιτσιάκος, Μιχάλης, Γκόλιας, Νάσιος (20′ λ.τρ. Ιωάννου – 46′ Χριστακόπουλος)), Τσιέπας (46′ Μουζακίτης), Παράσχης, Παρχαρίδης, Πασχάλης

ΡΟΝΑ ΑΝΗΛΙΟΥ: Παΐλας, Γοδέβενος, Κωσταμένας Δ., Τζαρούχης, Γουβαΐλης Γ., Κωσταμένας Αγ., Χήτας, Κωσταμένας Ι., Χαραλαμπόπουλος, Βαρσάνης Γ., Χήτας

Διαιτητής: Μπόσιας

Βοηθοί: Χατζηπαναγιώτου, Γεωργίου